Facebook Google+ Twitter

Raport CPJ: Na świecie więzionych jest 179 dziennikarzy

Na całym świecie uwięzionych jest aktualnie 179 dziennikarzy. Najwięcej w Iranie, bo aż 42! Informacje podane przez Komitet Obrony Dziennikarzy w raporcie na temat prześladowania dziennikarzy.

 / Fot. W24/Filip ChochółWedług informacji, zdobytych przez TVN24 od Komitetu Obrony Dziennikarzy, na drugim miejscu, pod względem prześladowania przedstawicieli mediów, znajduje się Erytrea, gdzie aktualnie przetrzymywanych jest 28 dziennikarzy. Następne są Chiny, gdzie więzi się 27 dziennikarzy. Kolejne miejsca to Birma - 12 uwięzionych, Wietnam - 9 i Syria - 8 dziennikarzy przetrzymywanych w więzieniach.

Raport Komitetu Obrony Dziennikarzy informuje, że "Iran jest największym na świecie więzieniem dziennikarzy, a uwięzionych traktuje się tam w sposób nieludzki". Wobec "wściekłej" kampanii władz przeciwko mediom, od 2009 roku kraj ten musiało opuścić 67 dziennikarzy - oświadczył przedstawiciel CPJ, mającego siedzibę w Nowym Jorku.

Liczba zatrzymanych przedstawicieli prasy i telewizji na 1 grudnia była o 34 osób większa, niż rok temu. Do dnia dzisiejszego, przetrzymywanym dziennikarzom nie udowodniono żadnych formalnych zarzutów.

Więcej informacji można zdobyć na oficjalnej stronie Komitetu Obrony Dziennikarzy [CPJ]: www.cpj.org


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jest to skandal międzynarodowy, ba powiem, światowy. Wszyscy powinni bronić dziennikarzy. To przecież tych nuworyszy ( od miliona dolarów w górę) chronią.... No przesadziłbym... Dziennikarze są przecież sumieniem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.