Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

111688 miejsce

Raport Czumy: za rządów PiS nie było nielegalnych nacisków

W raporcie Andrzeja Czumy z PO, przedstawiciele PiS zostali oczyszczeni z zarzutów "nielegalnego wywierania wpływów na prokuratorów, funkcjonariuszy policji i służb specjalnych" w latach 2005-2007. Politycy PiS nie kryją zadowolenia z wyników pracy komisji śledczej.

Komisja śledcza ds. nacisków, stwierdza w 88. stronnicowym projekcie raportu, że nie znajduje podstaw do potwierdzenia zarzutów wobec przedstawicieli PiS, dotyczących "nielegalnegalnego wywierania wpływów na prokuratorów, funkcjonariuszy policji i służ specjalnych" w latach 2005-2007 - podał portal tvn24.pl. Szef zespołu, Andrzej Czuma z PO podkreślił, że dokument ten jest "całkowicie wolny od publicystyki polityczno-partyjnej".

Raport informuje, że w czasach rządów PiS: "działania byłych prezesów Rady Ministrów - Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego, wszystkich byłych Komendantów Głównych Policji (...) oraz byłego szefa ABW Witolda Marczuka nie nasuwają (...) zastrzeżeń". Zarzuty naruszenia prawa zostały oddalone również od byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro. W projekcie raportu, Czuma nie znalazł też podstaw, potwierdzających obiekcje o przekroczniu uprawnień zawodowych w stosunku do Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA. W konkluzji, stwierdza się konieczność powoływania w przyszłości komisji śledczych, złożonych z niezależnych ekspertów.

PiS nie krył zadowolenia z wyników pracy komisji Czumy. W wywiadzie dla portalu tvn24.pl, poseł PiS Arkadiusz Mularczyk powiedział, że - Ten raport jest wielką mową obrończą rządu pana Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz szefów służb specjalnych. Z satysfakcją go przyjmujemy. Europoseł Zbigniew Ziobro również nie szczędził słów pochwały - Wynik prac komisji to jest sukces jednego człowieka. (...) Mam na myśli przewodniczącego Czumę, dlatego że musiał wykazać się ogromną osobistą odwagą, siłą charakteru, siłą woli, aby nie ulec presji nacisków i nie sporządzić raportu a la Ryszard Kalisz, raportu pod zamówienie polityczne.

Ostatnie obrady komisji, pod kierownictwem Andrzeja Czumy, odbędą się 24 sierpnia. Podczas tego spotkania, zatwierdzony zostanie raport z prac zespołu. Posłowie PiS nie deklarują wprowadzania "daleko idących poprawek".

Sprzeciw wobec raportu zapowiadają posłowie PO i SLD, zasiadający w komisji śledczej, zobacz: PO i SLD zapowiadają poprawki w raporcie Czumy


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

vv
  • vv
  • 18.10.2011 01:08

jeden uczciwy człowiek w Pobolszewi?-plotkują studenci -NIE BYŁO NACISKÓW-czego się BOJĄ KOMISJE -PRAWDY?-czemu nie udostępnią WSZYSTKICH DOKUMENTÓW społeczeństwu?-BOJĄ się PRAWDY????

Wg Tuska i Rostowskiego mieliśmy wejść w 2011 -ZAPEWNIALI i MYLILI SIĘ -tylko KACZYŃSKI TWIERDZIŁ ,że się MYLĄ,że to jest NIEREALNE ,że to tylko NIESPEŁNIONE OBIECANKI jak WSZYSTKIE POZOSTAŁE-jedynie najlepiej WYCHODZI IM POWIĘKSZANIE DŁUGU wzrosło w ciągu 4 lat DWUKROTNIE-ciekawe co będzie za 8 lat rządów Tuska????

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. " Czy prawda?-
ENRYK CZECHOWSKI 05.08.2011 07:52

Ocena: 20 9 Za PO też jest ustawianie różnych spraw dowody : sprawa przekrętu w Małopolskim Urz. Marsz. w większości
zarząd PO. Spfrawa przekretów w Małop. Org. Tur. Prezes i Zarząd PO. W zamian za ukrcenie tych przekrętów KWPol. otrzymała kilkaset milionów wsparcia. A sprawa Prokuratury, Sądów itp. kolejna maszynka ustawiaczy z PO.Mam na to dowody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
vv
  • vv
  • 18.10.2011 01:01

jeden uczciwy człowiek w Pobolszewi?-plotkują studenci -NIE BYŁO NACISKÓW-czego się BOJĄ KOMISJE -PRAWDY?-czemu nie udostępnią WSZYSTKICH DOKUMENTÓW społeczeństwu?-BOJĄ się PRAWDY????

Wg Tuska i Rostowskiego mieliśmy wejść w 2011 -ZAPEWNIALI i MYLILI SIĘ -tylko KACZYŃSKI TWIERDZIŁ ,że się MYLĄ,że to jest NIEREALNE ,że to tylko NIESPEŁNIONE OBIECANKI jak WSZYSTKIE POZOSTAŁE-jedynie najlepiej WYCHODZI IM POWIĘKSZANIE DŁUGU wzrosło w ciągu 4 lat DWUKROTNIE-ciekawe co będzie za 8 lat rządów Tuska????

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń
bb
  • bb
  • 27.09.2011 23:32

WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
az
  • az
  • 23.09.2011 19:48

WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 07.08.2011 15:09

...a moze by tak przed "WYRZNIECIEM WATACHY" do slownika ortograficznego Okiem zarzucic sie przydalo?...

Komentarz został ukrytyrozwiń
BASIOR
  • BASIOR
  • 07.08.2011 14:44

''WYRZNAC WATACHE''

Komentarz został ukrytyrozwiń
OleK
  • OleK
  • 05.08.2011 21:54

Jeszcze parę takich raportów to PO bardziej się zbliży do PiSu. O co tu chodzi, pewnie o koryto nam już znane z pustej telewizji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam Czumę lubię, wydaje mi się spokojny, rzeczowy i obiektywny. W PiS brakuje takich ludzi, przeważają populiści i agitatorzy, a co do Komisji to często współczułem Czumie jak musiał się użerać z agresywnymi członkami z PiS. W mojej opinii Komisja ustaliła, że władcy z PiS nie dokonali przestępstwa, tylko czynów niegodnych, nagannych moralnie, które nie spełniają wyznaczników przestępstwa, gdyż w Polsce nie jest sprecyzowane w prawie czym są "nielegalne naciski" (podobnie nie było sprecyzowane do niedawna czym jest "nękanie", przez co również policja czy prokuratura nie mogły zasadnie kogoś ścigać za "stalking"). Toteż pewnie w ogóle nie warto zakładać Sejmowych Komisji Śledczych w sprawach, w których mają zweryfikować zaistnienie czynu, który nie jest wyraźnie opisany w Kodeksie Karnym, bo to strata czasu oraz pieniędzy i pokazówka agitacyjna dla partii. Np. w przypadku sprawy Rywina zarzuty były dokładnie sprecyzowane oraz opisane w prawie, toteż dochodzenia różnych organów zakończyły się sukcesem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za PO też jest ustawianie różnych spraw dowody : sprawa przekrętu w Małopolskim Urz. Marsz. w większości
zarząd PO. Spfrawa przekretów w Małop. Org. Tur. Prezes i Zarząd PO. W zamian za ukrcenie tych przekrętów KWPol. otrzymała kilkaset milionów wsparcia. A sprawa Prokuratury, Sądów itp. kolejna maszynka ustawiaczy z PO.Mam na to dowody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
  • re
  • 05.08.2011 05:56

To nader interesująca wiadomość.nad wnioskami z raportu komisji Kalisza pochylają się tuzy polskiego prawa ,aby stwierdzić,czy konkluzja o postawieniu "wiadomych panów"przed Trybunałem Stanu ma wystarczające podstawy.A tu dowiadujemu się,że druga-właściwie bliźniacza -komisja niczego nie wykryła.
Czy ktoś wysforował sie przed szereg,czy ktoś od tego szeregu odstaje?
Skład komisji Czumy i jej metodologii prac...szli szli,szli i nie doszli-niedojdy.