Facebook Google+ Twitter

Raport komisji Millera zawiera sprzeczne dane?

"Nasz Dziennik" twierdzi, że w raporcie komisji Millera zawarte są wzajemnie wykluczające się dane, co najmniej w trzech przypadkach.

Katastrofa smoleńska / Fot. Serge Serebro/CC A-S A3.0U/WikimediaPo pierwsze chodzi o położenie maszyny w momencie zderzenia z brzozą, które miało spowodować utratę części lewego skrzydła. Tabela nr 1 załącznika 4. do polskiego raportu "Geometria zderzenia samolotu" wskazuje, że maszyna była przy drzewie na wysokości 6,2 metra. Tabela nr 2 określa z kolei tę samą wartość na 5,1 metra.

Po drugie, wysokość pasa startowego i przewyższenia terenu są inne niż ustalenia Rosjan.

I trzecia bardzo ważna rzecz: w polskim raporcie wysokość z radiowysokościomierza odczytuje nawigator, podczas gdy takie urządzenie, o czym mówi raport, mieli na pulpitach wyłącznie piloci. Jak przyznaje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" jeden z byłych pilotów Tu-154M, "Zapisy raportu w tym zakresie są wysoce nieprecyzyjne. Sugerują, że nawigator posiadał własny panel urządzeń, z którego nie korzystał, a to rodzi niepotrzebne wątpliwości. Tymczasem w praktyce "przyrządy nawigatora" znajdują się na środkowym panelu, pomiędzy przyrządami dowódcy i drugiego pilota, i są widoczne i dla pilotów, i nawigatora. Rozmieszczenie tych przyrządów obrazują fotografie kokpitu... ale te w raporcie MAK".

Jak twierdzi naszdziennik.pl nieścisłości jest więcej, lecz raport komisji Millera nie tylko ich nie wyjaśnia, ale jeszcze bardziej gmatwa wyjaśnienie przyczyn katastrofy.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się inapisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 22.01.2012 13:25

jak długo macierewicz bedzie mataczył ? czy można tak oszałamiać ?ile razy mozna głową bić o kant brzozy? przecież to ponad ludzkie siły! a poza tym brawo miler świetny raport!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
 • zx
 • 05.10.2011 00:03

WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach".


`

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 08.08.2011 20:35

Tadeusz Kowalski Dzisiaj 19:57
Ma Pan Rację
Dużo bliżej prawdy jest ten, który nazwie "e" towarzyszem szmaciakiem iż ten, który nazwie ND tabloidem.
Szmacie, szmaciakowi, szmaciarzom wolno więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agata
 • agata
 • 08.08.2011 20:30

e Dzisiaj 15:16 gdyby ci zacytował palikota , niesioła lub kuca to pewnie byłbyś zadowolony.
byłoby po twojemu, nietabloidalnie ibyłoby korekt .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 08.08.2011 20:13

kiela komisji tela zdan. jo ze swoja polowiczka tesz sie pohaszturzymy a nikiedy skyrz wolowiny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie e, czyżbyś pan był wyznawcą jedynie słusznej linii, prezentowanej przez jedynie wiarygodną gazetę, której nazwy nie będę tu wymieniał, bo i tak każdy wie, o którą chodzi. Jak zapewne pan zauważył W24 są apolityczne i publikują różny punkt widzenia rzeczywistości. Ba, więcej, obowiązkiem dziennikarza jest przedstawienie różnych opinii. Poza tym nikt nikomu nie narzuca lektury "Naszego Dziennika". Można go nie tolerować, ale nazywanie "ND" tabloidem to lekka przesada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
 • Warszawiak
 • 08.08.2011 15:55

No pewnie... Te 110 cm robi "wielką" różnicę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.08.2011 15:16

Panie Kowalski - redaktorze ,aleś się rzucił w wir pracy. Na litość boską nie cytuj tego tabloidu. Lecisz na łatwiznę

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
 • pstragpotokowy
 • 08.08.2011 12:46

...wiadomo Nam, ze raport Komisji Millera bedzie mataczyc i gmatwac...po to powolano ta Komisje...przyczyny tej Tragedii jaka byl Zamach Smolenski objasnil wyczerpujaco Pan Posel Macierewicz...Przewodniczacy Zespolu Parlamentarnego do Sprawy...i dlatego nie potrzeba rozdzielac wlosa na czworo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.