Facebook Google+ Twitter

Raport: Linie lotnicze na świecie zgubiły w ubiegłym roku 33 mln sztuk bagażu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 16:10

Linie lotnicze na całym świecie zagubiły w ubiegłym roku prawie 33 miliony sztuk bagażu, z czego prawie połowa została utracona podczas lotów z przesiadką. Tak wynika z danych przedstawionych w Bruskeli.

Komisja Europejska poinformowała, że do tej pory liczba zagubionego bagażu rosła, w ubiegłym roku tymczasem po raz pierwszy odnotowano spadek - była ona o jedną piątą mniejsza niż przed dwoma laty.

Komisarz do spraw transportu Antonio Tajani zapowiada, że mimo poprawy sytuacji zamierza się tym zająć. "W Europie dziennie ginie 10 tysięcy sztuk bagażu. To niepokojąca liczba i poważny problem" - mówił Antonio Tajani. Niepokojące jest też to, że nie zawsze przestrzegane są zasady dotyczące odszkodowań. Za utracony bagaż pasażer ma prawo domagać się do 1100 euro rekompensaty.

Unijny komisarz mówi, że najnowsze dane dotyczące zagubionego bagażu są nie do zaakceptowania, ale nie proponuje sposobów rozwiązania tej sytuacji. Zapowiada tylko, że jesienią rozpocznie konsultacje. Zatem sprawą zajmie się już nowa Komisja Europejska, która rozpocznie urzędowanie w styczniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.