Facebook Google+ Twitter

Raport Millera. Piloci chcieli na drugi krąg. Nie zadziałał przycisk?

Piloci Tu-154 chcieli przerwać procedurę lądowania dzięki przyciskowi automatycznego odejścia na drugi krąg. Niestety, nie aktywowali go wcześniej, więc nie zadziałał - pisze "Newsweek", który dotarł do ustaleń komisji Millera.

Sonda

Tekst z "Newsweeka":

 / Fot. Stauffenberg, własność publicznaJak podaje polskieradio.pl, dziennikarze "Newsweeka" dowiedzieli się, że piloci nacisnęli przycisk "uchod", pozwalający na automatyczne odejście. Niestety przycisk nie zadziałał, bo nie był aktywowany.


Czytaj też: Klich o rewelacjach "Newsweeka": nie ma jedynej przyczyny katastrofy


Autorzy tekstu "Trzecia prawda o Smoleńsku" Andrzej Stankiewicz i Piotr Śmiłowicz, powołując się na ustalenia komisji Millera, twierdzą, że przycisk "uchod" powinien przerwać procedurę lądowania. Działa on co prawda tylko na lotniskach posiadających system ILS, ale także w Smoleńsku mógł zadziałać, gdyby go wcześniej aktywowano przez naciśnięcie przycisków "zachod" i "glis".

Piloci prawdopodobnie o tym jednak nie wiedzieli, mówi "Newsweekowi" anonimowy członek komisji Millera, bo nie odbywali szkoleń na symulatorach.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

zx
 • zx
 • 05.10.2011 00:06

- WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach".
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pstragpotokowy
 • pstragpotokowy
 • 31.07.2011 15:02

...oczywiscie i naturalnie Pani Doroto Walkowiak...MY wiemy...Pani i ja...a ONI moga klamac ile wlezie...ale PRAWDA zawsze wyjdzie na NASZE...tzn. na wierzch...z Komsomolskim pozdrowieniem!...pstrag p. ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 22.07.2011 01:04

To są niedorzeczności. Mjr Protasiuk był doskonale wykształconym i wyszkolonym pilotem, nie do wiary że miałby nie wiedzieć, że należy aktywować przycisk. Czego to jeszcze nie wymyślą ! Mimo doprawdy wielkich starań ukrycie prawdy będzie bardzo trudne przy dzisiejszym stanie techniki. Na pewno prawdy się dowiemy- prędzej lub później. A oto lądowanie w wykonaniu polskiej załogi. Coś wspaniałego - http://www.youtube.com/watch?v=gbPhN366uPY

Komentarz został ukrytyrozwiń
józefakalita
 • józefakalita
 • 18.07.2011 20:42

Ty myNaród dobrze tobie tak ty dziazie pomylony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stefa
 • stefa
 • 18.07.2011 17:26

@myNaród - kim jesteś myNarodzie ? Nie do wiary że można mieć takie poglądy. Kto i gdzie cie wychowywał. Chyba jestes burak pastewny w moherze od Maciarewicza. Ty niedługo zwariujesz. Może jesteś prostą kobitą to chlop powinien 2x na tydzień spuścić wpier...dol i pomoże. Idiota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 17.07.2011 23:53

to ja jestem prawdziwy do bulu

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 17.07.2011 23:46

Won fałszerze od mojego nicka!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 17.07.2011 23:16

Najśmieszniejsze jest to, że ''prawdziwa prawda'' zaczyna się podobać utulonym w żalu po trzykroć zdradzonym o świcie ...
To już nie zamach na największego z Polaków nawet tych nienarodzonych jeszcze?
Tak wam wystarczy, że przycisk nie zadziałał ?
Gdzie hel , sztuczna mgła, pancerna brzoza, bomby implozyjne, spisek Tuska i Ruska?
Już niepotrzebny?

Oddychacie z ulgą, że to być może nie tylko braci wina ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 17.07.2011 23:12

myNaród pisany przez shift to fałszerz !!!!
JA się pieszę przez Caps Lock'a !

To ja jestem prawdziwy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Późna pora, wejdźmy do fora...
Umówmy się "myNarodzie" na wymianę komentarzy na okoliczność...
Palenie zniczy 1-go listopada będzie sposobnością...
A kalendarz Nam dopowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.