Facebook Google+ Twitter

Raport o zdrowiu mieszkańców powiatu świdnickiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-06 19:26

Powiatowy inspektor sanitarny w Świdniku podsumował zeszły rok. Zanotowano 14 przypadkó gruźlicy. Chorzy to osoby w wieku od 30 do 86 lat, ośmiu z nich to mieszkańcy Świdnika, a 6 - wsi.

Jan Nowacki, powiatowy inspektor sanitarny w Świdniku, podkreśla: "Gruźlica powróciła, to jest spore zagrożenie. Jest to choroba biedy i innych czynników, które decydują o tym, że ludzie wciąż na nią chorują".

W ubiegłym roku więcej też było zachorowań na płonicę, tzw. szkarlatynę, zanotowano sześć razy więcej przypadków zachorowań niż w 2008 roku. Więcej osób zachorowało też na ospę wietrzną. W roku ubiegłym było 264 chorych, czyli o 130 więcej niż w poprzednim roku. W 2009 roku zarejestrowano również choroby zakaźne, które nie wystapiły w latach poprzednich, takie jak: krztusiec, lamblioza, inwazyjna choroba meningokokowa, zapalenie opon mózgowych wywołanych przez bakterie oraz zachorowania na grypę wywołaną wirusem AH1N1.

Ta ostatnia potwierdziła się u 7 osób, na 73 tysiące mieszkańców w powiecie. Zachorowało na nią czterech mężczyzn w wieku do 40 lat, dwóch chłopców w wieku 6 i 7 lat oraz 82-letnia kobieta. Tymczasem przypadków zachorowań na zwykłą grypę było ponad tysiąc.

Opracowano na podstawie raportu Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdniku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.