Facebook Google+ Twitter

Raport Pitery - skandal czy niewypał?

Czy spinki do mankietów za 600 zł, zapłacone służbową kartą ministra Jerzego Polaczka lub rachunek na 32 zł wicemnistra gospodarki za dwie whisky i herbaty to skandal czy normalne urzędnicze wydatki? Każdy może wyrobić sobie własne zdanie. Na stronach Kancelarii Premiera pojawił się słynny raport Julii Pitery.

Minister w Kancelarii Premiera Julia Pitera na terenie Sejmu. / Fot. PAP/Leszek SzymańskiKontroli poddano lata 2006 i 2007. Skontrolowane zostały wydatki 17 ministerstw i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – możemy przeczytać w raporcie. – W 14 jednostkach użytkowano służbowe karty kredytowe, w 4 ministerstwach nie korzystano z tej metody płatności. Łącznie ministerstwa dysponowały 223 kartami kredytowymi, którymi posługiwało się 221 osób. Liczby te w poszczególnych jednostkach wahały się od 4 do 52.

Kartami kredytowymi płacono przede wszystkim za hotele, usługi gastronomiczne i usługi transportowe (69 proc. ogółu wydatków), a także zakupy paliwa do samochodów służbowych (co uzasadniało przyznawanie
kart kredytowych kierowcom), materiały i wyposażenie (zaopatrzeniowcy) oraz za tzw. wydatki reprezentacyjne.

Oto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niby takie małe coś, niby takie prawie nic. A ja myślę, ze jak ktoś sobie załatwia prywatne sprawy choćby za JEDNą ZłOTóWKę z moich pieniędzy, to już jest baardzo duży i baardzo nieuczciwy przekręt. W wielu państwach an świecie taka osoba, kupując byle co za 20 gr choćby z państwowych pieniędzy wyleciałaby na zbity pysk.

W Polsce wszyscy są rozczarowani, że "nas" wydali prywatnie z państwowych pieniędzy "tylko" dwadzieściapare tysięcy... To chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest normalne państwo. Normalnego państwa nie buduje się na kłamstwie. Ten raport miał ujawnić niebotyczne przekręty PiSowskiego rządu!
Gdzie są te mafie i przekręty PiSowskie? Ponoć było tego pełno. Gdzie to jest?! Kiedy zostanie ujawnione?!
Na razie widać tylko sztuczne tworzenie wirtualnych faktów. Jednym ze szczytowych tego przykładów to słynny laptop Pana Ziobro. A może to nie był laptop Pana Ziobry tylko jakiś inny? Może to był laptop Pana Ćwiąkalskiego. Do dowolnego, podobnego laptopa wgrali trochę powszechnie dostępnych danych, zrzucili na podłogę, kopnęli nogą i "sensacja gotowa". A ile używania mieli tzw. dziennikarze, albo raczej kreatorzy medialnej rzeczywistości. Przecież nie ma granic nonsenu i bzdury.
Kto w tym "młynie" fikcji udającej prawdę się połapie?
Ale mówiąc o szczytach prawdopodobnie się mylimy. To na razie pikuś, dopiero początek. Prawdziwe szczyty jeszcze przed nami.
Ostatni - słynna akcja ABW. Wygląda na szczyt - cofnęliśmy się w czasy Gomółki, może Gierka, a może Bieruta - wszystkiego po trochu - jak za dawnych lat. Ale to też złudzenie.
Prawdziwe szczyty nonsensu, bzdury, podłości i kłamstwa nadal są przed nami. W końcu przed społeczeństwem trzeba pokazać PiSowskie przekręty. Nie można ich znaleźć to się je tworzy. A że społeczeństwo durne to i twórczośc niezwykle prymitywna (np. laptop).
I tu uznanie dla kreatorów. Działają z dobrym wyczuciem. Choć twórczość "faktograficzna" niezwykle prostacka i prymitywna to jednak wystarczająca - ludzie to kupują. Po co się silić na jakiś wymyślny pic?
Początkowo myślałem, że wraca III RP. A tu masz - wróciły czasy gierkowskie, gomółkowskie i bierutowskie. Te same metody nagonki, ta sama mentalność prokuratorów i sędziów i taka sama ciemna, wyjąca tłuszcza bezmyślnie bijąca brawo. No i język podobny.
Ech, po co ja się tak żołądkuję. Cierpliwości. Potrzeba dużo cierpliwości. Trzeba przeczekać. Tylko życia trochę szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy że w tekscie nie ma ocen i określeń typu "sensacja". Co prawda tytuł buduje "napięcie" . Odpowiadajać na tytułowe pytanie można stwierdzić że to po prostu informacja. Oby co roku takie były przedstawiane. Czyżbyśmy już żyli w normalnym państwie? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.