Facebook Google+ Twitter

Raport: Samce wymrą przez zanieczyszczenia

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-09 07:56

Ewolucja gatunku ludzkiego jest zagrożona. Z powodu wszechobecnych chemikaliów w naszym środowisku naturalnym mogą w przyszłości wyginąć wszystkie samce, twierdzą uczeni.

Nadzieję paniom dają brytyjscy uczeni, raportując, że najlepsze i najbardziej ruchliwe plemniki mają mężczyźni najinteligentniejsi. Być może jest to sposób obrony natury przed zatrzymaniem ewolucji gatunku ludzkiego.

Sami doprowadzamy do scenariusza, który pokazał znany film Juliusza Machulskiego "Seksmisja". Wczoraj 72 naukowców z krajów UE wystosowało petycję do Parlamentu Europejskiego, apelując o wycofanie z rynku chemicznych środków ochrony roślin.

Z opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu organizacji ekologicznej CHEM Trust wynika, że na rozrodczość u ludzi i zwierząt mają wpływ chemiczne zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Ustalenia CHEM Trust to efekt zestawienia razem wniosków z aż 250 studiów naukowych z całego świata skupiających się na różnych przejawach życia: od polarnych niedźwiedzi z Arktyki, antylop z Południowej Afryki i wielorybów z głębin oceanów, aż po górskie orły.

Z raportu wynika, że przyroda i człowiek w ostatnich latach są wystawieni na działanie ponad 100 tys. nowych chemikaliów. Komisja Europejska przyznaje, że rozpowszechnianie 99 proc. z nich nie jest właściwie uregulowane przepisami. O niebezpieczeństwie stosowania 85 proc. związków chemicznych nawet nie informuje się na produktach je zawierających.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Eeech, wreszcie będzie pokój na Ziemii ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.