Facebook Google+ Twitter

Raport specjalny: Opony letnie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-21 10:06

Najnowszy raport serwisu Skąpiec.pl został poświęcony tematowi opon letnich.

Najnowszy raport serwisu Skąpiec.pl został poświęcony tematowi opon letnich. W publikacji - oprócz dokładnej analizy najpopularniejszych parametrów ogumienia i rankingu najpopularniejszych modeli - znajdziemy również cenne porady ekspertów w tej dziedzinie.

Wybór opon to zadanie niezwykle odpowiedzialne, dlatego powinniśmy podchodzić do niego z pieczołowitością. Dobrze dobrane ogumienie poprawi komfort jazdy, a także wpłynie dodatnio na bezpieczeństwo poruszania się samochodem. Które modele ogumienia cieszą się największym zaufaniem polskich kierowców? Użytkownicy serwisu Skąpiec.pl w ostatnim czasie stawiali na chińskie budżetowe opony Goodride SP06 205/55R16 91H oraz cenione za nienaganną pracę w deszczu Uniroyal RainSport 3 205/55R16 91V. Pełne zestawienie znajdą Państwo w tekście raportu.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w publikacji nie zabrakło miejsca na pomocne wskazówki ekspertów. W drugiej części raportu znawcy tematu podpowiadają między innymi, czym kierować się przy wyborze opon letnich i jak przygotować nasz samochód do wiosny.

Wyniki raportu

Najważniejszym kryterium wyboru opon letnich okazała się ich szerokość. W tym parametrze prym wiodło ogumienie o szerokości 205 mm, na które decydowała się 1/4 użytkowników serwisu oraz 195 mm, których wybór brało pod uwagę 20% badanych.

Nie bez znaczenia okazał się również preferowany profil opony. Wśród internautów korzystających z usług serwisu Skąpiec.pl najwięcej uwagi przyciągało ogumienie o profilu 55 mm (opcja wybierana przez 1/3 grupy). Podobną popularność zanotowały opony, w których parametr ten przybrał wartość 65 mm.

W rankingu popularności poszczególnych właściwości opony na miejscu trzecim uplasował się rozmiar felgi. W ostatnim kwartale polscy kierowcy najczęściej decydowali się na dwie wielkości felgi – były nimi 16 i 15 cali, wybierane odpowiednio przez 31.37 i 29.19% osób korzystających ze Skąpiec.pl.

W filtrze „Producent” największym wzięciem cieszyły się z kolei opony sygnowane nazwami trzech popularnych marek. Pierwszą z nich jest Continental, którzy przyciągnął uwagę 10.46% internautów. Na kolejnych lokatach uplasowało się zaś ogumienie od Michelin i Goodyear – obie firmy mogą pochwalić się wynikiem na poziomie ok. 9.5 procent zainteresowania.

Nieco mniejszą popularność zanotował zaś parametr „Indeks prędkości”. Wśród osób, które postanowiły użyć tego filtra, najczęściej wybieraną opcją było H – 210 km/h (aż 34.43% wyszukiwań). Tuż za nim uplasował się z kolei indeks V – 240 km/h, o który pytało 25% badanych.

Stosunkowo niewielkim zainteresowaniem cieszył się także filtr „Popularne letnie serie opon”. Użytkownicy serwisu Skąpiec.pl najwięcej uwagi poświęcali serii opon niemieckiego producenta Continental, a dokładniej ContiPremiumContact 5. Na drugim miejscu uplasowało się zaś ogumienie Bravuris 3HM czeskiej barki Barum.

Wybory internautów poszukujących nowego kompletu opon letnich za pośrednictwem porównywarki cen Skąpiec.pl wskazują, że w przypadku ogumienia cena produktu nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Wspomnianego filtra użyło zaledwie 0.11% grupy. Wśród osób, dla których cena odgrywała ważną rolę, największą popularnością cieszyły się opony tanie, których koszt zakupu zamknąłby się w kwocie od 150 do 200 złotych (ok. 30% zapytań). Na drugim miejscu znajdziemy zaś „gumy” w cenie 100-150 złotych, za którymi rozglądało się 22.69% badanych.

Pełen raport można bezpłatnie pobrać ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/30/

Patronat medialny nad publikacją objęły serwisy: www.autopolki.pl www.autokult.pl www.250kmh.pl www.motoday.pl www.myslenadrodze.pl www.newsauto.pl www.speedladies.pl www.automotiveblog.pl
( )

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.