Facebook Google+ Twitter

Raport w sprawie śmierci Barbary Blidy przyjęty

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-06-16 11:38

Komisja śledcza przyjęła we wtorek raport w sprawie śmierci B. Blidy. Członek SLD Ryszard Kalisz przedstawił raport, gdyż uważa, że J. Kaczyński i Z. Ziobro powinni znaleźć się przed Trybunałem Stanu.

Komisja śledcza w sprawie śmierci Barbary Blidy przyjęła raport Ryszarda Kalisza z SLD / Fot. Sejm RP, domena publicznaProjekt raportu dotyczy "afery węglowej", z którą miała być powiązana Barbara Blida. Raport zawiera również wnioski, że przyczyną samobójstwa posłanki była wcześniej wspomniana "afera węglowa". Blida popełniła samobójstwo w trakcie wtargnięcia do jej domu funkcjonariuszy ABW.

Według komisji śledczej, były premier J. Kaczyński i minister sprawiedliwości Z Ziobro dopuścili się naruszenia konstytucji. "Polityka: Winny jest Jarosław Kaczyński? Ryszard Kalisz: Tak winny złamania konstytucji RP. Zbigniew Ziobro też."- mówi w wywiadzie dla tygodnika Polityka Ryszard Kalisz.

Kaczyński i Ziobro przed Trybunał Stanu za sprawę Blidy. Kalisz sformułował wnioski w raporcie

Raport przedstawiony przez Kalisza zawiera trzy elementy obciążające ważnych członków PIS. Komisja śledcza twierdzi, że narada zorganizowana w 2007 r. w sprawie afery węglowej była niezgodna z konstytucją. Tematem tego zebrania, była również sprawa zatrzymania posłanki Blidy. Były premier wydał rozporządzenie postulujący, Z. Ziobrę "nadministrem" w sprawach kryminalnych.

Czy minister Barbara Blida musiała umrzeć?

Kolejny zarzut dotyczy stworzenia przez byłego premiera specjalnego systemu, który miałby być stosowany przy przepisach prawa karnego. Stosowany do poszczególnych osób w tym do B. Blidy. Wszystkie wykonane przez J. Kaczyńskiego w ówczesnym czasie czynności, według komisji śledczej są złamaniem konstytucji RP.

Przedstawione zarzuty będą fundamentem do postawienia urzędników PIS przed Trybunałem Stanu.

Źródło: "Polityka", "Gazeta Wyborcza"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

HANKA Z SODOMY
 • HANKA Z SODOMY
 • 17.06.2011 22:36

Kalisz do trybunalu ! za promowanie PEDALSTWA !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
iza wolny
 • iza wolny
 • 17.06.2011 20:11

to nieprawdopodobne jak jestesmy krajem niedemokratycznym popierajac bezprawie pan ziobro i pan kaczynski powinni oddac swoje mandaty poselskie i zniknac ze sceny politycznej

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 17.06.2011 18:01

Proszę o przykład obrażania, po drugie jak cię irytuje nie czytaj . Nie będę bezwolnym chwalcą partii jedynie słusznej bo tak byś chciała!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
 • Natalia
 • 17.06.2011 17:44

@e mam do powiedzenia dużo więcej niż ci się wydaje, ale nie w twoim towarzystwie. Ty wiesz niewiele, wrzucasz do każdego ogródka jakiś kamyczek bez sensu. Jesteś wszędzie i poza tym, że obrażasz ludzi niczego tu nie wnosisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 17.06.2011 17:25

@ Natalia niewiele masz do powiedzenia ,przykre

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
 • Natalia
 • 17.06.2011 15:14

@e- człowiecze nie jęcz tylko napisz o swojej ukochanej partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 17.06.2011 14:56

Czy była ogłoszona cenzura w Wiadomościach 24 ? Dlaczego komentarze na zwolenników PiS są usuwane ? natomiast w odwrotną stronę można pisać ? Zdarza się to permanentnie ,albo jest to portal społecznościowy albo pisowski , proszę się zdeklarowć bo i tak 80% artykułów dotyczy PiS..Najdrobniejszy ruch jest odnotowany , PO miało 10-cio lecie i ani słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu Wink- te pokazówki to nie tylko przypadłość rządów Kaczyńskiego.
Panie Kan niech pan przestanie pleść te głupstwa o IPN, nie ma pan pojęcia o czym pan pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stefcia
 • stefcia
 • 17.06.2011 09:02

@ Janczewski & @Bień
Złe porównania stosujecie. W sexaferze chodziło o przypadkowe zapłodnienie a Komisja Sejmowa zajmowała się sprawą "zejścia" ze świata. Zapłodnienie powoduje przyrost - zejście - ubytek. Tak jak kopulacja i aborcja. Łyżwiński, jak się okazało, ma trwale uszkodzony kopulator, kwestia tylko kiedy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewności nie ma, ale jak to się mówi "coś na rzeczy tu musi być. Pan Jaroslav miał ksywę "Haczyński". Mówiono. że dawny IPN to jego "magazyn haków"No i nic bardziej nie sprawiało mu podobno przyjemności od "haka" na przeciwnika politycznego, o czym doskonale wiedział pan Kamiński i starał się jak mógł zadowolić szefa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.