Facebook Google+ Twitter

Raport z rynku nieruchomości. Podsumowanie 2013 roku

Analiza zapytań użytkowników w serwisie Dom.Gratka.pl w 2013 roku wskazuje, że najbardziej popularną kategorią były mieszkania na sprzedaż (44 proc. wszystkich zapytań). Kolejnymi były: domy na sprzedaż, mieszkania do wynajęcia i działki.

 / Fot. Dom.Gratka.plNa rynku wtórnym, w kategorii mieszkań na sprzedaż, ponad 64 proc. użytkowników poszukiwało mieszkania którego cena będzie w przedziale 100 tys. a 300 tys. złotych, z czego 33,4 proc. osób poszukuje mieszkania do w przedziale miedzy 100 tys. a 200 tys. złotych, 30,8 proc. użytkowników wybierało lokale z ceną od 200 – 300 tys. złotych. Nadal najmniejsze zainteresowanie jest w segmencie mieszkań najdroższych, czyli tych z ceną większą niż 900 tys. złotych.

W kategorii mieszkań na sprzedaż na rynku pierwotnym, blisko 89 proc. użytkowników poszukiwało w 2013 roku mieszkania, którego cena nie była wyższa niż 400 tys. złotych, z czego największy odsetek – 41,3 proc. osób poszukiwało mieszkania w przedziale miedzy 200 tys. a 300 tys. złotych, 26,6 proc. użytkowników wybierało lokale z ceną od 100 tys. do 200 tys. złotych. Najmniejsze zainteresowanie widać w segmencie mieszkań najdroższych, czyli tych z ceną większą niż 600 tys. złotych.
Rośnie zainteresowanie mieszkaniami budowanymi pod klucz. Dane za 2013 rok wskazują, że ponad 44 proc. wszystkich oglądanych w serwisie Dom.Gratka.pl ofert sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego dotyczyło lokali z takim stanem wykończenia.

Dane z zeszłego roku potwierdzają również, że najbardziej poszukiwane mieszkania na rynku pierwotnym to te, które mają 3 pokoje (ponad 40 proc. wszystkich zapytan). W porównaniu z rokiem 2012 współczynnik ten wzrósł o 6 proc. Jednocześnie co czwarty poszukujący mieszkania przewidywał wydatek na ten cel nie wiekszy niz 200 tys. zł. Spadło natomiast zainteresowanie mieszkaniami jednopokojowymi o 4 proc. w skali roku.

Więcej informacji, dotyczących minionego roku na rynku nieruchomości, można znaleźć w najnowszym raporcie przygotowanym przez serwis Dom.Gratka.pl


"Raport z rynku nieruchomości. PODSUMOWANIE 2013 r." w pełnej wersji do pobrania za darmo. Kliknij poniższy przycisk i podziel się raportem z innymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.