Facebook Google+ Twitter

Rapujący grafik z Wielkiego Joł. Rozmowa ze Zgrywusem

Słuchałeś Dabl Blast South Tropez? Chcesz dowiedzieć się o szczegółach jego poznawania oraz poznać kilka osobistych przemyśleń jednego z twórców mixtape'u? Ten wywiad jest dla Ciebie! Oto kilka pytań zadanych Zgrywusowi.

W jakich okolicznościach powstał Dabl Blast South Tropez i co Was do tego skłoniło?
Mixtape powstał głównie w okolicznościach melanżu. Jak sobie posiedzimy przy wyskokowych, to lubimy poszydzić ze wszystkich. Stąd pomysł, żeby zrobić DBL i żeby był w tym bezlitosnym klimacie southowym - cykające bity, zwolnione wokale i niskie tempo.

Jak długo powstawał DBL?
Biorąc pod uwagę mnogość wyjazdów w tamtym okresie, to ze trzy miesiące. Dwa tygodnie jakbyśmy siedzieli non stop, dzień po dniu. Niestety, nie dało się tak.

Jak przebiegała współpraca między Tobą a Tede?
Nasza praca przebiega bardzo dobrze. Trwa juz około 5 lat, na początku, wiadomo z dystansem, później przez chwilę z trochę większym. Dogadujemy się, mamy podobny tryb pracy (tj. wszystko na ostatnią chwile).

Produkcje wychodzące pod szyldem Wielkie Joł mają swój charakterystyczny i oryginalny styl. Bardzo często wzbudzają kontrowersje dzięki formie w jakiej są tworzone. Czy tak samo jest z Waszym mixtapem? Miał być kontrowersyjny i prześmiewczy?
Od początku miał ociekać szeroko pojętą szyderą. Czy miał być kontrowersyjny? Tego nie wiem. Teraz za dużo rzeczy jest kontrowersyjnych. Kontrowersja stała się ogólna, każdy chce taki być, bo to się sprzedaje. Bycie unikalnym, to coś innego, nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. South Tropez jest naturalne, bardzo. Jest zlepkiem naszych zainteresowań, przemyśleń, problemów. Swoiste ujście żółci, która zebrała się przez ostatnie osiem miesięcy, kiedy to byliśmy świadkami wielu ciekawych historii i doświadczaliśmy dziwnych, w naszym mniemaniu, zachowań ludzkich. O DBL-u można myśleć różne rzeczy, że jest na siłę hardkorowy, że jest przesadzony, że czasami jest za bardzo kolorowy itp. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że DBL jest prawdziwy. DBL co rapuje, to doświadcza lub robi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.