Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14762 miejsce

Rasistowska reklama PSP?

W krajach Beneluksu Sony reklamuje konsolę PSP w wersji Ceramic White (biały model) za pomocą bilboardów przedstawiających białą, agresywnie wystylizowaną kobietę trzymającą za twarz Murzynkę.

Całość opatrzona jest tekstem: "PlayStation Portable White is coming" (Biała PSP nadchodzi). Natychmiast pojawiły się zarzuty o rasistowski wydźwięk reklamy, które Sony zdecydowanie odpiera. Jak przekazano w oficjalnym oświadczeniu Sony, celem kampanii było "uwypuklenie różnic pomiędzy czarnym modelem, a wersją Ceramic White".
Co ciekawe, istnieje też inna wersja billboardu, na którym z kolei Murzynka dusi białą kobietę, ale nie wywołała ona takich kontrowersji.

Zapewne już w założeniu reklama miała być prowokacyjna. To dziwna taktyka, bo PSP (czarny model) sprzedaje się ostatnio bardzo dobrze. Również coraz więcej wartościowych tytułów trafia na tę konsolę, więc obroniłaby się bez niepotrzebnych kontrowersji. To nie pierwsza taka reklama Sony, niedawno koncern zaszokował reklamą z "pseudochrystusem". Prowokacyjne zdjęcie, można obejżeć w serwisie eurogamer.net, pod adresem http://www.eurogamer.net/view_screenshot.php?image=assets/articles/a65895/pspad.JPG Cena nowego zestawu PSP Ceramic White wraz z grą LocoRoco wyniesie ok 1 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.