Facebook Google+ Twitter

Rasmussen wycofany z Tour de France!

Zespół Rabobank wycofał z wyścigu lidera klasyfikacji generalnej - Duńczyka Michaela Rasmussena - tak podaje portal eurosport.com.

Decyzja zespołu jest związana z możliwym stosowaniem środków dopingujących. Przez ostatnie 18 miesięcy czterokrotnie Duńczyk odmówił podania miejsca zamieszkania, co oznaczało odmowę wzięcia udziału w kontroli antydopingowej. Ponadto kolarz okłamywał szefów zespołu, mówiąc w czerwcu, że przebywa w Meksyku, podczas gdy przebywał we Włoszech.

Rasmussen podczas tegorocznego wyścigu wygrał dwa etapy, jednak jego udział był kontrowersyjny, właśnie z uwagi na niejasności dopingowe. Tym samym liderem wyścigu został Alberto Contador, a Cadel Evans jest drugi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ja bym tą barierę podniósł do 23 roku życia, ale jestem absolutnie za: chcą, niech się trują, ich zdrowie, ich sprawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

to, że przez 14 dni nic nie znaleziono, nie oznacza, że przez jeden kolejny nie znajdą. Jest presja, żeby pozbywać się "dopingowców", bo już gorszej reputacji ten wyścig po tegorocznej imprezie mieć nie może. Presja sponsora również odgrywa moim zdaniem ważną rolę. A fakt, że czterokrotnie nie podał miejsca zamieszkania przed startem, jednak o czymś świadczy. Dla zespołu lepiej, że się go pozbyli. Byłoby sporo gadania gdyby ten Tour wygrał. A dlaczego akurat teraz? Myślę, że nikt przed wyścigiem nie spodziewał się takich "małosportowych" emocji na taką skalę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale on był kontrolowany jak wszyscy i nic nie znaleziono. A skoro konkurencję wywalono, to po co samemu odchodzić? A skontrolować chyba mogą przez jakiś jeszcze czas?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To rzadkość, ale nie wykluczone, że tą decyzją, zespoł uchronił się przed kompromitacją, jaka mogła nastąpić każdego dnia. Wycofanie się z wyścigu zawsze lepiej wygląda niż wyrzucenie za doping

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba zradkość, aby zespół wycofywał swego kolarza? Z obawy o kontrolę? Ale przecież był kontrolowany podczas wyścigu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.