Facebook Google+ Twitter

Ratownicy działają na rzecz dzieci

Odkąd zostałem Przewodniczącym Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego staram się działać nie tylko na rzecz związkowców, ale zawsze uważałem, że w pełnieniu takiej funkcji ważne jest wyjście na przeciw innym. Stąd pomysł robienia szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Podziękowania od dyrekcji SP nr 12 / Fot. Robert SzulcPrzy współudziale Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla dzieci i młodzieży. W szkołach podstawowych i gimnazjalnych trwają one od 1 maja do 21 czerwca. A od września zaczynamy w szkołach średnich.

Udało się. Nasze propozycje wychodzą na zewnątrz. 1 czerwca 2007 roku w Szkole Podstawowe nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się pokazy ratownictwa medycznego. Dzięki nam oraz pomocy kolegów ratowników z Polskiego Zrzeszenia Ratowników Medycznych z Kalisza udało się zrobić szkolenie dla klas 1-3 i 4-6 (patrz artykuł w temacie Zdrowie - ratownictwo).

Podziękowaniem jest dla nas uśmiech dzieci i to, że mogliśmy ich czegoś nauczyć. Oczywiście szkoła również nam podziękowała. To powoduje, że nasza praca – choć społeczna – jest słuszna. I będziemy to robić dalej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.