Facebook Google+ Twitter

Ratownicy morscy protestowali w Kołobrzegu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 19:28

W czasie trwającego w Kołobrzegu VIII Forum Morskiego protestowali morscy ratownicy. Około 30 osób uczestniczyło w pikiecie domagając się podwyżki płac.

Związkowcy napisali list z żądaniami do wiceministra infrastruktury Anny Wypych-Namiotko, która odpowiada za gospodarkę morską. Przekazali go na ręce Iwony Bartólewskiej, która zaznaczyła, że pani minister popiera postulaty ratowników.

W liście podpisanym przez Komisje Międzyzakładową NSZZ "Solidarność" Morskich Służb i Przedsiębiorstw Ratowniczych podkreślono, że ratownicy morscy muszą posiadać najwyższe kwalifikacje i duże doświadczenie. Mimo to, ich płace spadają od kilku lat w porównaniu ze średnią płacą w Polsce.
W ubiegłym roku odeszło z pracy w ratownictwie morskim 26 osób. Ratownicy, którzy protestowali przed hotelem Solny w Kołobrzegu, gdzie odbywała się konferencja trzymali transparent o z napisem "Niskie płace w SAR to upadek ratownictwa morskiego w Polsce".

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (Służba SAR) zajmuje się poszukiwaniem i ratowaniem z morza rozbitków, holowaniem niesprawnych jednostek, a także gaszeniem pożarów na statkach i usuwaniem zanieczyszczeń z morza. Zatrudnia obecnie 270 osób, w tym 160 pływających na jednostkach ratowniczych. Centrum koordynacyjne SAR znajduje się w Gdyni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.