Facebook Google+ Twitter

Ratowniczka GOPR potrzebuje pomocy!

Ratowała życie ludzkie w górach. Spieszyła z pomocą innym, często narażając siebie. Teraz sama potrzebuje pomocy!

Baner dla Eweliny! / Fot. Jan GubałaEwelina Wójcik ma 26 lat, jest Ratowniczką Krynickiej Grupy GOPR. Powinienem raczej napisać byłą ratowniczką… W maju 2007 r., podczas ćwiczeń ratowniczych z powietrza, Ewelina uległa poważnemu wypadkowi. W czasie skoku z pokładu śmigłowca złamała obie nogi. Dziewczyna
zwana przez nas, przyjaciół, "Goprówką" od dwóch lat walczy o swoje zdrowie. Dwuletnie leczenie w Krośnie, Krakowie, Warszawie oraz Piekarach Śląskich nie dało oczekiwanych efektów. Stan zdrowia pogarsza się i z dnia na dzień maleją szansę na jego poprawę.

Specjaliści twierdzą, że jedyną szansą na powrót do zdrowia, a nawet do czynnego działania w GOPR jest kosztowna operacja. Kolejnym problemem jest to, że takiej skomplikowanej operacji podejmą się lekarze z Kantonspitalliestal w Szwajcarii.

Koszt tego zabiegu to ponad 120 tys złotych. Ewelina nie ma takich możliwości finansowych.
Przykre jest to, że młoda, wspaniała dziewczyna, która z całym sercem i oddaniem ratowała ludzi w górach, nie otrzymała żadnej pomocy od GOPR-u. NFZ także nie pokryje leczenia. Straż Graniczna, do której należał śmigłowiec, odmówiła pomocy. Tracąc sprawność straciła także pracę.

Mimo to nasza "Goprówka" nie załamuje się. Stara się żyć normalnie. Podjęła kolejne wyzwanie - studia. Jak sama mówi: "dalej walczę i nie poddaje się, nie chcę być ciężarem dla innych”. Mimo ciągłego bólu, na jej twarzy jest uśmiech. W ostatnim czasie dziewczyną zajęła się Fundacja Świętego Mikołaja.

Jako przyjaciel Eweliny proszę Was Wszystkich o pomoc. Zapraszam na jej stronę www.ChceChodzic.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie ma możliwości wysyłania smsów. Wkleiłam link na Facebooka i gg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysłów na pomoc było by dużo, gorzej z realizacją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.