Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22602 miejsce

Ratuj Arktykę i złóż podpis na rzecz Arktycznego Sanktuarium Przyrody

W obronie Arktyki przed przemysłowym wykorzystaniem i ekologiczną dewastacją, Greenpeace umieści flagę i milion podpisów, na dnie morskim pod Biegunem Północnym. Akcję wspierają najtęższe umysły naszego globu, znani naukowcy, artyści, m. in. Paul McCartney, Penelope Cruz, Robert Redford, Pedro Almodovar

. / Fot. Andrzej WiosnaArktyka ociepla się szybciej niż jakikolwiek inny obszar na ziemi. Tymczasem lód pokrywający ją jest niezbędny dla chłodzenia naszej planety.
Bez lodu niedźwiedzie polarne i reszta dzikiej przyrody nie mają szans na przetrwanie - informuje Greenpeace.

Wyciek ropy na tym terenie byłby ogromnym zagrożeniem zarówno dla przyrody, jak i ludzi tam mieszkających.

Obecnie obszar Bieguna Północnego należy do nas wszystkich, ale kraje arktyczne żądają prawa własności, a koncerny naftowe już eksploatują ten obszar.

W tej sytuacji, Greenpeace organizuje akcję składania podpisów na rzecz ochrony Arktyki. Składając podpis, wraz z milionami innych ludzi możesz przyczynić się do uznania tego obszaru Arktycznym Sanktuarium Przyrody.
Na niedawnym szczycie ekologicznym w Rio de Janeiro światowej sławy aktorzy, muzycy, reżyserzy, polarnicy, działacze na rzecz ochrony środowiska połączyli swoje siły w celu utworzenia takiego rezerwatu.

Paul McCartney, Penelope Cruz, Robert Redford, Pedro Almodovar, Thom Yorke, Emily Blum, Baaba Maal, Lucy Lawless, Javier Bardem i dziesiątki innych sław apelują do ONZ o ochronę obszarów wokół Bieguna Północnego i uczynienia go niedostępnym dla korporacji.

Polacy mogą dołączyć do tej akcji za pomocą strony www.UratujArktyke.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ponoć pod Arktyką może znajdować się nawet 62 bln metrów sześciennych gazu i ponad 12 mld ton ropy naftowej, co stanowi czwartą część światowych zapasów tych surowców.
Rosjanie już w 2008 roku zatknęli swoją flagę na dnie Oceanu Arktycznego. Kanada, USA, Norwegia, Dania już powysyłały swoje ekspedycje naukowe by udowodniać, że tereny Arktyki są naturalnym przedłużeniem szelfu kontynentalnego tych państw.
Nie ma co się łudzić, sprawa eksploatacji Arktyki to kwestia czasu. Jedynym ograniczeniem w tym momencie są finanse. Jakiekolwiek wydobycie w tym rejonie jest ogromnie kosztowne po prostu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przejść na energie odnawialne, zamiast eksploatować Arktykę, jest rozwiązaniem. "ruszć" Bieguny to szatański pomysł . niczym podcinanie gałęzi na której siedzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dalsze aktualne materiały do tego tematu znajdziesz na www.Arte + 7.de Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie trzeba to poprzeć. Koncerny najchętniej wyeksploatowały by całą planetę niszcząc przy okazji co się da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.