Facebook Google+ Twitter

Ratujemy bogatszych od siebie

Dorzucimy się do wspólnej kasy, która powędruje do takich biednych państw jak Włochy, Grecja czy Portugalia. W tych zadłużonych krajach standard życia jest wyższy niż u nas, a wysokość minimalnej emerytury jest trzy razy większa niż w Polsce.

W lipcu miałem okazję porozmawiać z Greczynką na temat greckiego kryzysu. Rozmowa była bardzo krótka, dowiedziałem się, że niby jakieś zamieszki są, niby protestują, ale większość żyje sobie dalej swoim życiem i w żadnym stopniu nie wpływa to na ich codzienność. Zapinanie pasa dopiero przed nimi. Gdyby spojrzeć na pakiet świadczeń socjalnych w Polsce i Grecji, wcale nie widać, że to właśnie Grecja potrzebuje naszych pieniędzy. Skoro ich politycy nie dbali o finanse publiczne, rozdając swoim bezrobotnym rodakom zasiłek odpowiadający 4 tysiącom złotych to coś tu nie gra.

Nie chcę składać się na te „biedne” kraje, które zadłużyły się poprzez życie w luksusie (na który nie zapracowały) oraz poprzez złe zarządzanie finansami państwa. Dopiero teraz podwyższa się podatki, ogranicza deficyt i proponuje się budżet oszczędnościowy. O innych powodach, dla których NBP nie powinien udzielać pożyczki pisze prof. Krzysztof Rybiński.

Mało kto pamięta, że 13 grudnia, oprócz 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, mieliśmy również 4. rocznicę podpisania Traktatu Lizbońskiego. Gdy pytałem ekonomistę, Marka Zubera, czy popiera pomysł wprowadzenia zasady większościowej przy decydowaniu o sprawach Unii, nie wiedziałem, że tak naprawdę podobny pomysł wejdzie w życie od 2014. Wówczas decyzje unijne będą podejmowane za pomocą tzw. podwójnej większości, zamiast zgody wszystkich państw członkowskich. Warto w tym miejscu wspomnieć o idiotycznym pomyśle pośredniej inicjatywy ustawodawczej obywateli. Wystarczy zebrać jedynie milion głosów. To po co, do cholery, wybieramy tych europarlamentarzystów?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeśli tekst Ci się podobał i podoba Ci się idea bloga www.iktomaracje.pl zagłosuj na nas w konkursie na blog roku. Wyślij C00080 na 7122. Tutaj wszelkie informacje: http://www.blogroku.pl/kategorie/-b-iktomaracje-b-pl-blog-publicystyczny,gwjmy,blog.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

My nie ratujemy bogatszych państw lub społeczeństw.
My ratujemy banki i koncerny, które nie mają ani przynależności państwowej, ani przynależności narodowej.
Najśmieszniejsze jest to, że za cały kryzys odpowiadają właśnie te banki i koncerny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.