Facebook Google+ Twitter

Ratujmy nasz klimat!

Polska Zielona Sieć zorganizowała w dniach 10 lipca – 8 sierpnia spływ tratwą po Wiśle, podczas którego prowadzi kampanię "Ostatni dzwonek dla klimatu". 8 sierpnia tratwa dotrze do Gdańska, gdzie odbędzie się huczne zakończenie spływu.

Logo Dla klimatu / Fot. Polska Zielona SiećWiele słyszy się ostatnio o zmianach klimatu. W grudniu w Kopenhadze odbędzie się konferencjaONZ na najwyższym szczeblu, podczas której ustalony zostanie klimatyczny plan ratunkowy. Zmiany klimatu stanowią nie lada wyzwanie nie tylko dla polityków, ale także dla każdego obywatela.

Aby przybliżyć społeczeństwu wagę nowego porozumienia klimatycznego, zwrócić uwagę na problem zmian klimatu oraz zachęcić do działań na rzecz jego ochrony, Polska Zielona Sieć zorganizowała w dniach 10 lipca-8 sierpnia spływ tratwą po Wiśle, połączony z całodniowymi piknikami w takich miastach jak: Kraków, Kazimierz Dolny, Warszawa, Toruń, Gdańsk. Na trasie rejsu promowane jest oszczędzanie energii i ekologiczne życie. Rozdawane są materiały informujące o zagrożeniach związanych z postępującymi zmianami klimatu, namawia się ludzi do zmiany przyzwyczajeń na proekologiczne (np. podróżowanie koleją, dwustronne drukowanie). Huczne zakończenie spływu odbędzie się 8 sierpnia w Gdańsku.

Spływ tratwą dla Klimatu / Fot. Polska Zielona SiećSzczegółowy program wydarzeń przewiduje na ten dzień między innymi różnego rodzaju happeningi, warsztaty naprawy i ozdabiania rowerów, czerpania papieru, pogadanki z ekspertami, wystawę przedstawiającą Polaków podejmujących działania na rzecz ochrony klimatu, możliwość popedałowania na prądotwórczym rowerze, zaopiekowania się dotykoczułym baobabem – symbolem wpływu zmian klimatycznych na florę i faunę, a także pokaz filmu Age of Stupid - apokaliptycznej wizji przyszłości po katastrofie klimatycznej, z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode.

Uczestnicy akcji, tak jak we wcześniej odwiedzanych przez tratwę miejscach, będą mieli okazję zrobić sobie “klimatyczne zdjęcie”, a także złożyć swój podpis pod pilnym apelem klimatycznym do Premiera RP, który można też podpisać na stronie internetowej Dla klimatu .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.08.2009 20:02

Zmiany klimatu, globalne ocieplenia, zdarzają się na Ziemi, jak twierdzą naukowcy, od początku istnienia naszego wszechświata. Czyli czy człowiek jest, czy go nie ma, i tak zdarzy się to, co matka natura zechce nam zaserwować. Nie jestem fatalistką, ale nad siłami niezbadanymi przez ludzi - nia da się zapanować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

biznes to biznes a klimat to doskonała pożywka dla biznesu rzadko kto o tym wie
większość z nas ulega psychozie no właśnie psychozie każdego można skutcznie nastraszyć
biznes to wie i straszy nas nieustannie po co bo to biznes

Komentarz został ukrytyrozwiń

owo "ratowanie klimatu" to żyła złota dla wielu potężnych firm, które chcą nam wciskać niesprawdzone, kosztowne, nieekonomiczne technologie, które potem trzeba dotować. Przykład: przestarzale uzywane elektrownie wiatrowe, które demontowane w Niemczech i Danii, trafiaja teraz do Polski.
Tomek dobrze napisał.Nie mamy pewnosci, kto jest winowajcą zmian: sam cykl zycia planety Ziemia, czy nasz przemysł ? Za mało wiemy, by uskuteczniac histerie.Ale naiwnych bojowników nie brakuje.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawny link: http://www.allaboutbipolar.com/wp-content/uploads/2009/07/save-the-planet-kill-yourself-insulting-picture.jpg

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurde. Abstrahuję od artykułu ale wypada tamtym ludziom rozróżnić dwie rzeczy - naturalny cykl zmian klimatycznych i antropopresję. Ta druga faktycznie mogłaby być zredukowana jeżeli ktoś chce mieć czystsze sumienie, ale wykorzystywanie jej do przeciwstawienia się naturalnemu cyklowi (taka nasuwa mi się na myśl wizja gdy słyszę powtarzane m. in. w artykule stwierdzenia o przeciwdziałaniu zmianom, osobiście miałem także okazję słyszeć kilka zabobonów z ust bojowników; zresztą kiedy to korzystanie z kolei jest proekologiczne skoro ta jest w najlepszym wypadku zasilana prądem z elektrowni, a ten jest pobierany głównie z elektrowni węglowych a nie jądrowej bo takiej w Polsce nie mamy? Notabene Greenpeace ponoć planuje blokady z nią związane) to jest taki analogon hipokryzji :/. Tak to jest, gdy - co wypominał Grzegorz w innej dyskusji - polityka wcina się do nauki.

"Ratowanie klimatu" to fraza którą należałoby rozwinąć bo do mnie w świetle powyższych absolutnie nie przemawia.
http://c2.api.ning.com/files/DBU*JoSzotIPV7LpcsrtSYkorNpPXMYQZnk7vaPr7GH7iWG5Y9ooBFga5-jTXdX7OOqzgL4iNWz2-fnOhecIRv6fVHf2UHnj/SaveThePlanetKillYourself.jpg

Co do artykułu - bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.