Facebook Google+ Twitter

Ratujmy nasze kobiety

Załóżmy, że sygnał z naszej polskiej telewizji jest przypadkowo przechwytywany przez mieszkańców odległej planety LrIG-96 / XeS, wywołując tam konsternację, szok, protesty oraz żądania wysłania ekspedycji ratującej ziemskie kobiety.

 / Fot. aibo (Δ)/Original uploader was Michiel1972 at nl.wikipedia/CC 3.0Co mogłoby być przyczyną takich reakcji? By odpowiedzieć, niezbędne jest krótkie wprowadzenie. Otóż, można by przyjąć, że pod względem anatomicznym mieszkańcy planety są bardzo podobni do Ziemian. Para długich czułek na szczycie nagiej czaszki, podwojone narządy płciowe oraz intensywnie seledynowy kolor skóry są bowiem jedynymi zauważalnymi różnicami. Zasadniczo inna jest natomiast forma sprawowania władzy, gdyż panuje tam matriarchat i to samice rządzą samcami. Istniejące tam media informacyjne atakują wszystkie zmysły przy pomocy bezpośredniej telepatycznej transmisji do mózgów, zapewniając idealną jakość przekazu, trwającego non-stop, a naruszanie jego ciągłości jest zarezerwowane wyłącznie dla cyklicznych komentarzy wygłaszanych przez Naczelną Samicę. W efekcie, mieszkańcy planety LrIG96/XeS największą uwagę przywiązują właśnie do tych przerywników, co w efekcie spowodowało, że przy analizie ziemskiej telewizji skupiono się wyłącznie na cyklicznych blokach reklamowych. Znając te uwarunkowania i podążając tym tropem szybko znajdziemy przyczynę gwałtownych reakcji Obcych.

Obraz kobiet polskich, który jawi się w blokach reklamowych jest bowiem wybitnie pesymistyczny. Kobiety utożsamiają większość polskich problemów zdrowotno-bytowych, są wciąż zatroskane, a ich zdrowie i wygląd w opłakanym stanie.

Zróbmy krótki przegląd. Kobieta non - stop walczy z problemami dermatologicznymi, a szczytem marzeń jest aksamitna, gładka skóra. Niestety, by do niej dojść musi uporać się z epidemią pryszczy, trądzikiem, łojotokiem, podrażnieniami skóry, jej suchością i zmarszczkami. Do tego plamienia w kolorze niebieskim i permanentny strach przed przesiąkaniem, który ogranicza jej aktywność fizyczną i swobodę wyboru.

Z kobiecych wyznań przed kamerą wynika, że poważnym ich problemem jest pospolity brud i kłopoty w utrzymaniu higieny, w tym intymnej. Stąd szeroka oferta mydeł, płynów do higieny intymnej, dezodorantów, żeli i płynów do kąpieli. Kobiety stale martwią się stanem swoich włosów, szczególnie wypadaniem, postrzępionymi końcówkami i przetłuszczeniem oraz brakiem chęci do samoistnego układania się. Z kobiecymi zębami też nie jest lepiej, ich kolor jest daleki od bieli a kamień dewastuje ich szkliwo Kolejnym utrapieniem są obrzęki nóg, a często i żylaki plus popękane brzydkie pięty.

W środku organizmu nie jest lepiej. Kobiety na ekranie wiją się i marszczą z bólu głowy, który objawia się przy najmniej spodziewanych okazjach. Słabym punktem jest nerwowość i stres, który blokuje rozwój zawodowy i życie rodzinne. Kolejne zbolałe kobiety opowiadają o swoich problemach z wątrobą i wzdęciami oraz brakiem regularnych wypróżnień. Ostatnio, reklamy wciąż przypominają, że 70 proc. kobiet ma problemy z nietrzymaniem moczu, a inna część z hemoroidami. No i najbardziej powszechny problem, czyli otyłość, nadwaga i brzydka sylwetka, a więc oglądamy kolejne twarze zasmuconych kobiet. Do tych problemów dochodzą kolejne, codzienne związane np. ze śniadaniem dzieci, z myciem naczyń, praniem zaplamionych bluzek, a nawet zniszczoną przez kamień pralką. I wszędzie zmęczone, zatroskane kobiety, którym dopiero reklamowany super produkt przywraca uśmiech i zadowolenie.

Jeżeli więc uzmysłowimy sobie obraz polskiej kobiety prezentowanej w reklamach, to nie dziwmy się, że w którymś momencie na terenie naszego kraju wyląduje armia kosmicznych zielonych wyzwolicielek, by wprowadzić swoje porządki i uzdrowić los naszych kobiet lub wywieźć do siebie.

A tak na poważnie, to już najwyższy czas by zerwać z takim stereotypowym prezentowaniem naszej płci pięknej i obronić ją przed medialnym poniżaniem. Dziwne, że do tej pory nasze aktywistki feministyczne milczą na ten temat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

~In
  • ~In
  • 08.03.2012 13:35

> A tak na poważnie, to już najwyższy czas by zerwać z takim stereotypowym prezentowaniem naszej płci
> pięknej i obronić ją przed medialnym poniżaniem. Dziwne, że do tej pory nasze aktywistki feministyczne
> milczą na ten temat.

Tą "poważną" puentą autor bardzo się zbłaźnił - dał dowód, że nie ma pojęcia, czym zajmują się feministki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...poza tym gdyby rządziły kobiety,nie było by wojen.A w krajach wschodnich rządzą chłopy i ciągle są jakies walki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barbaro, Wybacz, nie wiem czym dysponujesz :-))
lecz w reklamach TVP kobiety zachwalały klej do protez zębowych.
A implant to implant .

Kobiety rządzą wieloma mężczyznami, niektórzy lubią to bardziej, inni wcale.
bez kobiet świat byłby kiepski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku, kobiety już dawno rządzą. przejrzyj tylko listę prezydentów, premierów i ministrów, a zobaczych jak zadzwiiająco wiele kobiet jest u sterów władzy. Tylko Wy mężczyźni nie chce tego dostrzec, czemu trudno się dziwić skoro wasze oko nie odróżnia implantów od sztucznych szczęk..;)))))))))))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałem jeszcze napisać, że kobiety mają wiele problemów ze sztuczną szczęka a corega pomaga

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Andrzeju,
Ja tam bym uważał.Czasami wyobraźnia nie obejmuje tego co dzieje. Kobiety są nieprzewidywalne.Ani się obejrzymy, gdy będą nami rządzić (a może już rządzą ? -brrrr aż się wstrząsnąłem na taką myśl)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko kobiety mają trącik młodzieńczy! To było moja zmorą lat młodzieńczych, wtedy jednak reklama w "telewizji ideologicznej ;)) jeszcze tak nie funkcjonowała, jak dzisiaj.
Gdy przyjechałem do Niemiec - młodzieńcem jeszcze będąc - urzekły mnie nie wielkie magazyny handlowe - w których wszystkiego było za wiele: - to był znakomity skład materiałów do przekfalifikowania ich funkcji celowych! Mnie natomiast urzekło w "wolnym N.R.F.-ie" mydło LUX i Palmolive, ich piękne zapachy i biała kaflowana łazienka w nowym budownictwie! Tak więc i mężczyźni mogą polubić to samo co kobiety:))
Natomiast nie wyobrażam sobie nawet w fikcji "społeczeństwa matryiarchalnego" gdzie królują... "wielkie samice"... chyba że... w ulu pszczół!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez reklamy można popaść w nerwicę.Jak bylam młodziutka,martwiłam się,czy za kilkanaście lat będzie mnie stać na środki upiększające,bo bylam pewna,że bez nich panie po 30-stce nie mogą funkcjonować.Że kobieta ze zmarszczkami to coś strasznego.Doświadczenie życiowe pokazało,że mogę się obejśc bez reklamowanych specyfików.Jak widać,jeszcze żyję.:-)Najlepszym kosmetykiem jest higiena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie ktoś o tym otwarcie ma odwagę powiedzieć:-))). Reklamy nie tylko poniżają kobiety,ale niektóre wręcz obrzydzają.Np. siedzę przed telewizorem i jem kanapkę,a tu reklama chłonnych podpasek.Tak więc od bardzo dawna nie jem przed telewizorem,a gdy zaczyna się blok reklamowy,wychodzę np.do łazienki lub coś przekąsić itp.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, kto mnie minusikuje, ale szczerze mowiąc mam to gdzieś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.