Facebook Google+ Twitter

Ratujmy Sołacz

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-18 19:06

Czy wiesz, że prezydent Poznania oraz władze tego miasta chcą po prostu zabić Park Sołacki i Park Wodziczki? Stuletnia dzielnica willowa ma być zabudowana, zabetonowana. Przeczytaj do czego może dojść w Poznaniu.

Zaprotestuj, bo inaczej piękny zabytkowy park stanie się placykiem zieleni dla osiedla i argumentem dla deweloperów! / Fot. Jan LipczynskiZałączone zdjęcie to fotomontaż, ale jeżeli nie zadziałamy i zdecydowanie nie zaprotestujemy przeciwko decyzjom prezydenckim, niedługo każdy będzie mógł zrobić takie zdjęcie. Władze Poznania proponują zabudowanie jednych z ostatnich zielonych terenów naszego miasta. My, mieszkańcy Poznania, postulujemy ich zamianę w tereny rekreacyjno-wypoczynkowe z boiskami dla młodzieży i placami zabaw dla dzieci.

Ratujmy Parki Sołackie (Park Sołacki i Park Wodziczki), ratujmy kluczowe dla wszystkich mieszkańców Poznania miejsca zielone. Musimy kategorycznie zaprotestować przeciwko działaniom władz naszego miasta, które za cel nadrzędny stawiają interesy grupki zainteresowanych, nie licząc się zupełnie z potrzebami większości społeczeństwa. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby się przekonać, że prawie każda dzielnica naszego miasta pozbawiona jest nie tylko parków, ale nawet małych placów zielonych - np. Jeżyce.

Pamiętajmy, że zamiana terenów zielonych w tereny inwestycyjne to proces jednorazowy, jednokierunkowy, od którego nie ma odwrotu. Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Osiedla Sołacz, który mógłby zapewnić Poznaniowi unikalny kompleks parkowy, rekreacyjny i wypoczynkowy, czeka na uchwalenie już wiele lat. Przedstawiony został w końcu w kwietniu tego roku, jednak nie uwzględnił żadnych poprawek zgłoszonych przez społeczeństwo. Następnie w maju tego roku Prezydent odrzucił wszystkie uwagi jakie zgłosili do niego mieszkańcy Poznania, Radni, Rada Osiedla Sołacz, Towarzystwo Przyjaciół Sołacza, My-Poznaniacy i inni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Marek
  • Marek
  • 15.05.2011 07:02

Wy mieszkancy ekskluzywnych domów na Sołaczu nie widzicie balaganu na ulicy Grudzieniec,i dlatego robicie burdy uokuł planu,jestem za uregulowanim pożądku na najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy Poznania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważna akcja, Sołacz to jedna z najpiękniejszych i najbardziej zielonych części miasta. Nie może zostać zmieniony!!! Podpisuję się pod tym apelem dwiema rękami!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe, autor popiera... dobre ;) nie ma się co dziwić że popiera. widzę jednak, obywatele Poznaniacy działają, świetna inicjatywa, myślę, że od niej warto rozpocząć zmiany na lepsze w Pozku również w innych dzielnicach. popieram, więcej terenów rekreacyjnych dla poznania, ale zagospodarowanych - niech boisko wybudują!

Komentarz został ukrytyrozwiń

super, zgadzam się z tym, trzeba walczyć. Gratuluję inicjatorom akcji i trzymam kciuki. Glos oczywiscie oddam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.