Facebook Google+ Twitter

Ratujmy wspomnienia - akcja upamiętnienia zniszczonych grobów

Ruszyła akcja identyfikacji grobów zniszczonych i przeznaczonych do likwidacji. W związku z ogromem polskich nekropolii organizatorzy zwrócili się z apelem o pomoc: proszą o sporządzenie i przesłanie dokumentacji fotograficznej nagrobków.

 / Fot. Kamila MagnowskaZbliża się okres zaduszny. Tradycyjnie wielu z nas, bez względu na wiarę i światopogląd, odwiedzi groby swoich bliskich, przyjaciół czy znajomych, by zapalić znicz, zmówić modlitwę, a na pewno wspomnieć tych, którzy już odeszli.

Często będziemy mijać groby, których od dawna już nikt nie odwiedza i nie wspomina. Ich groby nie mają oznak zadbania, a świecę czy kwiat składają osoby przypadkowe. Przy malejących wolnych miejscach na cmentarzach groby te przeznaczane do likwidacji. Dlatego podjęliśmy akcję ratowania pamięci o Tych, którzy już nie ma między nami, a miejscu ich ostatniego spoczynku grozi zapomnienie.

Zwracamy się do Państwa o pomoc w identyfikacji tych miejsc.

Podczas wizyty na Państwa cmentarzach uprzejmie prosimy o wykonanie zdjęcia grobu (w szczególności epitafium) zniszczongo lub przewidzianego do likwidacji i przesłania fotografii na jeden z poniższych adresów:
- e-mail: serwis@cmentarze24.pl
- fb: www.facebook.pl/cmentarze24pl

Prosimy w opisie o podanie nazwy cmentarza i przybliżonej lokalizacji grobu. Tak zebrane dane zostaną umieszczone w ogólnopolskiej wyszukiwarce pochowanych: http://www.ksiegazmarlych24.pl

Liczymy na Państwa uprzejmość. Ratujmy wspomnienia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.