Facebook Google+ Twitter

Ratusz kusi firmy stające do przetargu na budowę metra

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 07:34

Firmy, które zaoferują zakończenie budowy drugiej linii metra przed kwietniem 2012 roku, będą miały większe szanse na kontrakt.- pisze "Życie Warszawy".

Według informacji gazety, przetarg na budowę metra między rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim zostanie ogłoszony jeszcze w kwietniu. Ma opiewać na 3 miliardy złotych.

"Życie Warszawy" pisze, że szefowie Metra boją się, iż nie zdążą z budową drugiej linii do Euro 2012. Dlatego tak ustalili warunki przetargu, by premiować maksymalne przyspieszenie prac.

Gazeta wyjaśnia, że cena będzie stanowiła tylko 70 proc. punktacji przetargowej. Potencjalny wykonawca zyska nawet do 15 proc., skracając termin. Za każdy „oszczędzony" miesiąc dostanie po 5 proc. 10 proc. będzie do wygrania w zamian za zmniejszenie kwoty zaliczki od miasta, a 5 proc. - za wydłużenie rękojmi.
W warunkach kontraktu przewidziano drastyczne kary za opóźnienia.

"Życie Warszawy" pisze, że o kontrakt ubiegają się firmy z Niemiec, Francji i Hiszpanii: Alpine Bau, Vinci, Mostostal Warszawa, Dragados i Ferrovial Agroman.

Zdaniem dziennika, w najbardziej optymistycznym wariancie - bez protestów podczas przetargu i problemów z przejściem tarcz pod Wisłą, tunelem Wisłostrady i ul. Świętokrzyską - odcinek z siedmioma stacjami zostałby otwarty w kwietniu 2012 roku, miesiąc przed Euro 2012.

"Życie Warszawy"/iar/kw/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.