Facebook Google+ Twitter

Ratusz otrzymał pozwolenie na rozbiórkę KDT

Stołeczny ratusz dostał prawomocne pozwolenie budowlane na rozbiórkę hali KDT i w najbliższym czasie rozpocznie procedurę sprzedaży budynku.

KDT / Fot. PolskapresseWedług Tomasza Andryszczyka rzecznika prezydenta miasta, we wrześniu zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż hali Kupieckich Domów Towarowych. Transakcja odbędzie się z zastrzeżeniem rozbiórki hali. Władze miasta przewidują, że sprzedaż i rozbiórka potrwają do przyszłego roku. Ostatni kupcy wywożą dziś swoje towary z blaszaka.

Jesienią 2010 roku przewidywana jest budowa łącznika między pierwszą i drugą linią metra. W planach jest także budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz podziemnego parkingu.

Zgodnie z umową sprzed 10 lat, miasto zamierza zwrócić kupcom 7 milionów złotych, za wkład poniesiony na budowę KDT. Urzędnicy chcą potrącić z tej kwoty koszty egzekucji komorniczej, natomiast kupcy twierdzą, że należy im się co najmniej 10 milionów złotych. Sprawa prawdopodobnie trafi do sądu.

Źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Przetarg na kupno i rozbiórkę hali. Chodzi o samo żelastwo i pozbycie się go. Teren jest przeznaczony pod muzeum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przetarg? czyli jak ktoś to kupi, wyburzy hale bedzie miał teren dla siebie? Może nie zgodzić się na metro, muzeum? Czy przetarg bedzie ustawiony pod Warszawę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

i (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.