Facebook Google+ Twitter

Ratusz straszy urzędników przed referendum w Warszawie?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-10 23:58

Portal wPolityce otrzymał szokujący list od urzędniczki warszawskiego ratusza. Kobieta pisze, że kierownictwo urzędu zakazało pracownikom pójścia na referendum. Co na to Platforma Obywatelska?

 / Fot. Piotr Drabik/CC 2.0Pracownica urzędu wysłała list do redakcji wPolityce oraz do parlamentarzystów. Prosi o interwencję, bo czuje się zastraszona. Poniżej treść listu.

W Środę przed końcem pracy usłyszałam od mojej przełożonej, że środa była ostatnim dniem, kiedy warszawiacy mogli dopisywać się do listy uprawnionych do głosowania. Podobno dopisało się więcej osób niż przewidywano. Instrukcja "z góry", która przyszła do urzędu, a którą nam pracownikom przekazała kierowniczka - nie iść w niedzielę na referendum, nie głosować, zostać w domu i O ZGROZO! zachęcać do tego rodzinę i znajomych!!! Byłam oburzona!!! Oczywiście, to nie było polecenie, ale kierowniczka zasugerowała cicho, że "góra może to sprawdzać, a potem konsekwencje wyciągać" - TAK TO NAZWAŁA, to cytat!!! Wiem, że nie tylko nasz dział usłyszał tę "instrukcję z góry". A skoro tak - ten kuriozalny zakaz dotarł również do innych urzędów!! To skandal!!

Jestem oburzona!! To uderza w moją wolność!! Czuję się zastraszona. Planowałam iść na referendum, a teraz czuję presję, że jeśli pójdę i postawię swój podpis to Pani Prezydent pozbawi mnie pracy... Bardzo proszę o interwencję, proszę o przekazanie dalej, nagłośnienie, nie wiem, co jeszcze można zrobić.


>>> Gronkiewicz-Waltz wprowadzi opłaty mostowe? Tak, ale później

Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki od kilku tygodni aktywnie nawołuje mieszkańców Warszawy do pozostania w domu 13 października. Poproszony o komentarz w sprawie napływających sygnałów o zastraszaniu urzędników przed niedzielnym referendum odpowiedział tylko, że jest to "bzdura".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Lemingi widzę jednym głosem w obronie Haneczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w Polityce ? Wiadomo czyj to portal . Produkcją miej wiarygodnych treści zajmują się namiętnie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, po co napisałeś tą zajawkę ?
Zastraszona napisała! Anonimowo! :)
Nazywa się np. Jarosława Kaczyńska ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna niezłomna jak J23 nadaje, reszta już w kanałach zastraszona siedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gronkiewicz stosuje mafijne metody, aby utrzymać się przy władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.