Facebook Google+ Twitter

Ratusz wspiera rodziców

"Dobry rodzic-Dobry start" - tak nazywa się kampania w którą włączył się warszawski ratusz. Jej celem jest przygotowanie rodziców na zmiany, stres i odpowiedzialność, jakie czekają ich po narodzinach dziecka.

http://www.dobryrodzic.pl/ / Fot. screenJej głównymi adresatami są dorośli oczekujący dziecka oraz rodzice maluchów w wieku od zera do trzech lat. - Chcemy uwrażliwić przyszłych rodziców na niedobre zachowania i uczyć tych właściwych - komentuje Teresa Sierawska, zastępca dyrektora Biura Polityki Społecznej. W programie biorą też udział dzielnicowe ośrodki pomocy społecznej i placówki służby zdrowia. Rodzice mogą liczyć na konsultacje psychologiczne, pedagogiczne a także wziąć udział w warsztatach umiejętności wychowawczych. Patronem akcji i jej sponsorem jest miasto, wykorzystywane jest też doświadczenie Fundacji "Dzieci Niczyje".

- W tej kampanii wykorzystywane są doświadczenia z krajów zachodnich, ma ona na celu ochronę dzieci, które jeszcze nie doświadczyły przemocy w rodzinie, która wynika z braku odpowiedniego przygotowania i wsparcia rodziców - mówi Karolina Lewandowska, koordynator akcji z ramienia fundacji. - Inwestycja w najmłodsze dzieci bierze się stąd, że to właśnie najmłodsi najszybciej się rozwijają, uczą, a jednocześnie błędy rodziców zostawiają najbardziej trwałe ślady.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.dobryrodzic.pl/. Kampanię wspiera też 70 billboardów rozwieszonych w różnych częściach Warszawy i ponad 100 tysięcy rozdanych rodzicom ulotek. Kampania jest częścią miejskiego programu "Mali Warszawiacy" zaplanowanego na lata 2008-2012. Na terenie całej Polski w akcji "Dobry Rodzic-Dobry Start" bierze udział ponad 100 organizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.04.2009 17:05

Ale co za brawa, pożyjemy - zobaczymy jak to będzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.04.2009 09:56

Brawo, brawo dla stołecznego samorządu za chęć pomocy rodzinie, dla autorki za infromację i link. Ciągle powtarzam, że w Polsce w ogóle brak polityli społecznej - są jedynie działania doraźne, a rodzina jest pozostawiona sama sobie pod każdym względem. Trzeba się cieszyć z każdej jaskółki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.