Facebook Google+ Twitter

Rawa Blues Festival 2011. "Bo ładnym zawsze lżej"

Na zbliżającej się wielkimi krokami 31. edycji Rawa Blues Festival, utwory ze swojej najnowszej płyty zaprezentuje Shakin'Dudi czyli Ireneusz Dudek. Katowicka publiczność będzie miała okazję nie tylko wysłuchać utworów z albumu "...bo ładnym zawsze lżej..." ale również kupić go na kilka dni przez premierą.

Ireneusz Dudek / Fot. Materiały PrasoweIreneusz Dudek jest zdecydowanie jedną z najważniejszych postaci rodzimej sceny muzyki bluesowej. Miłość do tego gatunku, okazała się w jego przypadku tak silna, że zdecydował się organizować festiwal poświęcony "chicagowskim brzmieniom". I tak, od ponad 30 lat Shakin`Dudi współtworzy Rawa Blues Festiwal w katowickim Spodku. Poza tym, artysta ten rok może zaliczyć do szczególnie udanych. W maju obchodził swoje 60. urodziny oraz czterdziestolecie profesjonalnej kariery. Dwa dni po urodzinach Irek Dudek został uhonorowany Fryderykiem 2011 za album "Dudek Bluesy". Poza tym, lada chwila ukaże się jego nowa, już szesnasta w dorobku płyta zatytułowana "...bo ładnym zawsze lżej...".

Shakin'Dudi przygotował dla swoich fanów trzynaście przebojowych, przyjemnie brzmiący piosenek, nawiązujących do klasycznego rock'n'rolla. Nie brakuje również dynamicznych, energetycznych utworów z melodyjnymi refrenami. "Au sza la la la" czy "Oh, Ziuta" to przeboje Ireneusza Dudka, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej - możliwe, że utwory z nowego albumu osiągną podobny sukces.

Shakin`Dudi jest twórcą Rawa Blues Festival / Fot. Materiały PrasoweNowością na pewno jest wykorzystanie akustycznej gitary, na której gra Irek, w utworach z pogranicza rockabilly i psychobilly. Album pokazuje wszystkie barwy i odcienie rock'n'rolla. Perfekcyjnie zaśpiewane i świetnie zagrane piosenki wyróżnia oryginalne brzmienie. Jak zwykle, ważną rolę odgrywają ironiczne, zabawne teksty, które stały się wizytówką twórczości Shakin'Dudiego. Teksty pełne dowcipnych zwrotów i zabawnych puent. "Dzień dobry, nazywam się Heniek, jestem anonimowym abstynentem" - taki słowami zaczyna się jedna z premierowych kompozycji. Natomiast w innym utworze słyszymy, że "artyście wolno wszystko".

Warto przypomnieć, że Ireneusz Dudek wystąpi na żywo w katowickim Spodku podczas 31. Rawa Blues Festival. Poza tym, podczas występów będzie można zakupić jego najnowszy album na kilka dni przed ogólnopolską premierą. Nie lada gratka dla fanów jego twórczości.

Oficjalna strona Rawa Blues Festival 2011

Najwięcej lajków na Facebooku:
Węgorzewska-Whiskerd: nie chcę przepraszać, że jestem Polką
Piotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
Chciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
Wędrówki po Moskwie. Metro - tętniące życiem podziemia stolicy
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.