Facebook Google+ Twitter

Rawa Blues Festival 2011. Kilka słów od Marci Ball

"Rawa Blues jest bardzo ważnym elementem w naszym muzycznym świecie" - nie kryje Marcia Ball, największa gwiazda tegorocznej edycji największego na świecie zamkniętego festiwalu bluesowego, czyli Rawa Blues Festival.

Marcia Ball / Fot. Materiały prasoweUczuciowa, pyskata piosenkarka oraz wspaniała pianistka - tak o gwieździe 31. Rawy Blues Festival pisał niegdyś amerykański dziennik USA Today. Wkrótce będziemy mogli zweryfikować te słowa, ponieważ Marcia Ball zagra w katowickim Spodku niepowtarzalny koncert. Pierwszy w naszym kraju i jedyny w tym okresie na Starym Kontynencie.

- Wspaniale jest być częścią festiwalu, który już 30 lat pomaga propagować bluesa i budować jego historię. Rawa Blues jest bardzo ważnym elementem w naszym muzycznym świecie - tak o zbliżającym się festiwalu mówi artystka. Marcia Ball bez żadnych problemów wymienia również polskich muzyków - Breakout, Dżem czy Shakin’ Dudi, który wystąpi kilka godzin przed amerykańską piosenkarką.

Marcia Ball na kilka dni przed katowickim festiwalem zwraca uwagę na problem publikacji muzyki w internecie. - Uważam, że jest to dobre do czasu, kiedy płaci się za to - mówi. - Ja sama wolę mieć płytę w ręku, poczuć ją. Lubię szukać i czytać informacje o muzykach i ich albumach. Nie ma rzeczy w świecie, która mogłaby mi zastąpić kolekcję płyt. I na ile pozwala czas, idę do sklepu Waterloo Records w rodzinnym Austin w Teksasie i „tak po prostu chodzę po moim ulubionym sklepie aż w końcu znajdę coś ciekawego - zdradza bluesowa wokalistka. Marcia Ball nie kryje, że najbliższy jej sercu gatunek muzyczny "i]nigdy nie był to gatunek mainstreamowy. Zawsze należał do niszy[/i]". Mimo to, jak pokazują choćby tłumy w Spodku podczas Rawa Blues Festival, blues ma się dobrze i jeszcze długo nie umrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.