Facebook Google+ Twitter

Rawa Blues Festival 2011. "We’ll rock the house!"

Już 8 października odbędzie się już 31. edycja największego na świecie zamkniętego festiwalu bluesowego - Rawa Blues 2011. Katowicki Spodek znów wypełni się fanami czarnych brzmień oraz gwiazdami tego gatunku muzyki.

Oficjalne Logo Rawa Bules Festival 2011 / Fot. Materiały prasoweKażdy, kto uważa, że 31. edycja legendarnego festiwalu będzie o wiele skromniejsza niż zeszłoroczna jubileuszowa, po przeczytaniu tej informacji szybko zmieni zdanie. Głównym motywem tegorocznej Rawy Blues będzie jedyny w Europie jubileuszowy koncert z okazji 40-lecia legendarnej amerykańskiej wytwórni płytowej Alligator Records. Z tej niezależnej "muzycznej fabryki" pochodzi aż 250 albumów, między innymi takich gwiazd jak Roy Buchanan, Otis Rush czy Lil’ Ed Williams. Ten ostatni pojawi się we własnej osobie w katowickiej hali wraz ze swoim zespołem – The Blues Imperials.

Lil’ Ed Williams z zespołem The Blues Imperials / Fot. Materiały prasoweJak podkreśla sam artysta, na koncercie nad Wisłą nie spotka się po raz pierwszy z polskimi fanami. W rodzinnym Chicago wiele fanów wywodzi się właśnie ze środowisk polonijnych. - Wiem, że jest to jedna z najstarszych bluesowych imprez w Europie. Tym samym jest to bardzo ekscytujące stać się częścią festiwalu o tak długiej tradycji i świetnej opinii - podkreśla Lil' Ed. W swoim repertuarze artysta przewiduje zagranie kilku kawałków swojego mentora - J.B. Hutto. - Jest świetnym facetem. Koncertowaliśmy już razem i mamy za sobą kilka wspólnych jamów - cieszy się ze wspólnego grania z C.J. Chenierem na tegorocznej Rawie. - We’ll rock the house! - hucznie zapowiada Lil’ Ed Williams.

- Z Chicago, miasta Alligatora, przyjedzie Lil’ Ed & The Blues Imperials, grający w swoim drapieżnym, surowym stylu gry na gitarze slide bluesa Windy City lat 50. Z Austin pochodzi Marcia Ball, która radosne brzmienia muzyki barrelhouse łączy z R&B w nowoorleańskim stylu i z bluesowym kołysaniem z Teksasu, a wszystko to spięte jest jej wyśmienitą grą na fortepianie. Rozlewiska Luizjany to ojczyzna C.J. Cheniera & Red Hot Louisiana Band, którzy na Rawę przywiozą radosne, przesycone dźwiękami akordeonu i tarki zydeco. Wreszcie Corey Harris, sięgający po brzmienia z Delty lat 20. i 30., z genialnymi interpretacjami klasycznego akustycznego bluesa, mający na swoim koncie również bogaty zbiór własnych, oryginalnych utworów - tymi słowami w wielkim skrócie Bruce Iglauer, współzałożyciel wytwórni Aligator Records przedstawia program tegorocznej Rawy.

Wkrótce w W24.pl kolejne informacje o zbliżającej się Rawa Blues Festival 2011!
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety, przez najbliższe dni będę kusił jeszcze bardziej kolejnymi materiałami o festiwalu !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę mnie nie kusić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.