Facebook Google+ Twitter

Rawicz gotowy do biegu. Życie kulturalne w mieści kwitnie!

Od 28 maja Rawicz nieprzerwanie tętni życiem! Przez ponad dwa tygodnie w tym mieście południowo-zachodniej Wielkopolski odbywały się liczne wydarzenia sportowe, kulturalne i rekreacyjne. Rawicz udowodnił, że jest miastem nowoczesnym.

Koncert Ewy Farnej w Rawiczu - Święto Rawicza / Fot. Henryk Pawłowski, Biuro Promocji przy Urzędzie Miasta Rawicz Pierwszym etapem trwającego ponad dwa tygodnie „Święta Rawicza” był Międzynarodowy Bieg Plantami Jana Pawła II - trwająca całą dobę sztafeta z udziałem drużyn z całej Polski. Biegowi towarzyszyły koncerty grup muzycznych: Electronez, The Boogie Town, koncert Tomka Kalczyńskiego z zespołem oraz występ Mash_10_Sound. Zagrali też „Beatlesi z Polkowic” – zespół The Postman oraz formacja Obsession Quartet.

Po zakończeniu Biegu Po Plantach, miastem zaczęło rządzić... światło. W ramach cyklu „Rawicz Uwalnia Światło” odbyły się pokazy laserów i nowoczesnych technik oświetleń budynków. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – w Dzień Dziecka przedszkolakom bajki czytała znana aktorka Edyta Jungowska. Odbyły się też koncerty Maćka Korby i CineManual, poświęcony Miłoszowi koncert Olgierda Łukaszewicza oraz spektakl uliczny „Miasto Ognia”.

Odbywające się w Rawiczu koncerty i kabarety ściągnęły liczną publiczność. W jeden z czerwcowych weekendów mieszkańców i przyjezdnych bawiły: Kabaret Limo oraz Kabaret Młodych Panów. Na scenie wystąpiła również Ewa Farna. Popularna wokalistka w koszulce z napisem „Forever Young” oczarowała widzów młodością, energią i talentem muzycznym. Duet DJ-ów Kalwi&Remi rozruszał publiczność w rytm muzyki klubowej, zaś dla sympatyków rockowego i folkowego brzmienia zagrały zespoły: Cree i Zakopower. Ten ostatni promował swoją najnowszą płytę, potwierdzając raz jeszcze znakomitą formę. Na zakończenie imprezy odbył się laserowy show Visual Sensation z udziałem Katarzyny Szubert.

Oglądaj zdjęcia z koncertu Ewy Farnej


W ramach odbywającego się już 11. raz Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA wystąpiły gwiazdy poezji śpiewanej: Grzegorz Turnau oraz zespół Raz Dwa Trzy. Odbył się także przegląd piosenek Marleny Dietrich w wykonaniu Celiny Muzy i Andrzeja Janaszka, a także koncert Bartosza Porczyka „Sprawca”.

Wszystkie imprezy odbyły się w ramach promocji rawickich Plant i historycznego centrum miasta. Podczas kampanii promocyjnej Rawicz korzystał z internetowych mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Nasza Klasa. Na uwagę zasługuje też fakt wykorzystania nowoczesnych technologii, takich jak kody QR, przenoszące zainteresowanych w wirtualną rzeczywistość. Nie zabrakło także standardowej kampanii outdoorowej w największych miastach Polski.

- Kampania promocyjna Rawicza to znak, że także mniejsze miasta zauważają potrzebę zmiany wizerunku na arenie ogólnopolskiej - uważa Arkadiusz Szczepański z agencji PR Commercial Communications.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Autor zdjęcia: Henryk Pawłowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.