Facebook Google+ Twitter

Rażące uchybienia po wizytacji w gdańskim sądzie. Będą kolejne dyscyplinarki?

W gdańskim wymiarze sprawiedliwości w ostatnich latach działy się rzeczy niesłychane. Pod okiem Temidy, wyrósł w trzy lata wielki parabank Amber Gold, którego nikt nie zauważył. Teraz śledczy pracują dzień i noc, aby znaleźć miliony, które wpadły w "czarną dziurę".

 / Fot. Tomasz Bołt/PolskapressePo wybuchu gdańskiej afery Amber Gold, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział twardo i konkretnie: Sprawdzam! I zaczął sprawdzać. Chciał wiedzieć, co też tam się działo w minionych latach, w tym gdańskim "ośrodku sprawiedliwości". A działo się wiele, przede wszystkim złego. Wyrosła potęga parabanku Amber Gold.

Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku wyleciał już z posady, a niewykluczone, że wyleci też z zawodu. Pani prokurator z Gdańska-Wrzeszcza siedzi również na podłamanym krześle. Badani są pod kątem prawnego (fałszywego) działania, czyli na szkodę autorytetu wymiaru sprawiedliwości - sędzia ze Słupska i kuratorzy sądowi. Wszyscy zamieszani są w nieczystej sprawie spółki Amber Gold.

W ramach sprawdzania czystości działania środowiska trójmiejskiej Temidy, Minister Sprawiedliwości powołał do tych czynności, sędziów wizytatorów z Poznania. Po dwóch tygodniach pracy, wizytatorzy poznańscy stwierdzili, że w zakresie nadzoru gdańskiego Sądu Okręgowego nad sprawą Amber Gold, doszło do "bardzo wielu uchybień". Powiedział to na konferencji prasowej, minister Jarosław Gowin. I nie wykluczył kolejnych postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy sprawiedliwości.

Minister zaznaczył, że część z uchybień stwierdzonych przez sędziów poznańskich, ma charakter drobny, i - jak to określił - "nie bagatelizując, realistycznie przyjmuję, że takie uchybienia mogą w każdej instytucji się zdarzyć" - cytuje serwis TVN24. Ale część ma jednak "charakter rażący i one albo już doprowadziły, albo jeszcze doprowadzą do postępowań dyscyplinarnych" - zaakcentował minister.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.