Facebook Google+ Twitter

"Razem bezpieczniej w Legionowie". O akcji straży miejskiej

W ostatnim roku, w wypadkach drogowych zginęło 112 dzieci, a ponad 4 tys. zostało rannych. To o wiele mniej, niż w latach poprzednich.

Pani Dorota Wójcik i jej uczniowie w spektaklu "Bezpieczna droga" / Fot. Jerzy JastrzębskiPod hasłem "Bezpieczna droga" odbył się 28 września uroczysty apel, podsumowujący szkolenie prowadzone w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek, przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie.

Od początku roku szkolnego, naucza się zasad poruszania się po ulicach. Starszym uczniom przypomina się reguły obowiązujące wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Dzisiaj nasi uczniowie uczyli siebie i swoich kolegów, jak bezpiecznie poruszać się po drogach - mówiła Dorota Wójcik, nauczycielka i organizator spotkania. - To spotkanie to jedno z działań, jakie podejmuje szkoła, aby zapobiegać wypadkom z udziałem naszych uczniów - dodała.

Szkolenia z zasad ruchu drogowego prowadzone są w szkole systematycznie przez cały rok, we Pani Beata Bek ogłasza wyniki konkursu na najlepsza pracę plastyczna ,a Pan Jacek Furtak wręcza zwycięzcom nagrody / Fot. Jerzy Jastrzębskiwszystkich klasach, na każdym poziomie nauczania. Nauczyciele przygotowują wiele konkursów, zabaw, aby motywować podopiecznych do poszerzania wiedzy z tego zakresu. Szkoła współpracuje ze wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo uczniów.

- Program "Razem bezpieczniej w Legionowie", jest prowadzony na terenie miasta Legionowo już od czterech lat - mówiła koordynator programu, przedstawicielka straży miejskiej, pani Beata Tworus.

Program ten obejmuje cykle szkoleń, prowadzonych przez odpowiednio przygotowanych pracowników straży miejskiej i obejmuje całe spektrum Inspektor Straży Miejskiej w Legionowie pani Joanna Mizerska uczy przedszkolaków z Powiatowego Zespołu Szkół I Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie zasad ruchu drogowego. / Fot. Jerzy Jastrzębskizagadnień - od bezpiecznego poruszania się po drogach, aż po zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Programem objęte są zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół legionowskich. Oprócz szkoleń, straż miejska wprowadziła stale posterunki na drogach prowadzących do szkół. Statystyki pokazują, że od czasu kiedy jest prowadzony projekt, nie wydarzył się wypadek z udziałem dzieci w Legionowie w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy dzieci idą i wracają ze szkół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.