Facebook Google+ Twitter

"Razem możemy sprawić, że przezwycięży walkę z rakiem...."

Patrycja Wojciechowska z Wejherowa jest mamą trzyletniego Marcela. Około pół roku po urodzeniu dziecka zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy jajnika.

Patrycja Wojciechowska / Fot. skanJuż kilka dni później została poddana operacji, w wyniku której stwierdzono, że nastąpiły przerzuty na inne organy wewnętrzne. Tak rozpoczęła się ciężka i potwornie wyczerpująca walka Patrycji z rakiem.

Po skomplikowanej siedmiogodzinnej operacji musiała przejść długotrwałą rehabilitację, a potem wyniszczającą cały organizm chemioterapię. To wszystko całkowicie zmieniło jej życie - "rozerwało na kawałki". Jedyną radością pozwalającą Patrycji choć na chwilę zapomnieć o chorobie jest radość z małego Marcelka, dla którego tak bardzo pragnie żyć.

Niestety, po 3 latach nowotwór znów zaatakował - tym razem śledzionę. W lutym 2015 roku Patrycja przeszła kolejną operację i kolejną chemioterapię.

Jej organizm jest już bardzo wyniszczony i wymaga wsparcia nie tylko medycznego, wzmocnienia terapiami, które dostępne są jedynie w prywatnych klinikach w Polsce oraz za granicą. Jednak, żeby to osiągnąć, potrzebne są spore środki finansowe.

Środki finansowe rodziny już dawno uległy wyczerpaniu. Ze względu na istniejące, zaciągnięte 3 lata temu zobowiązania przeznaczone na walkę z chorobą, banki również nie chcą udzielić Patrycji żadnych kredytów.

W tej chwili nie stać jej już na drogie leczenie wlewami z askorbianianu sodu. Zaczyna brakować pieniędzy na terapię, dojazdy do kliniki oraz specjalne żywienie w postaci wzmacniających nutridrinków.

Z pomocą Patrycji przyszła gdańska Fundacja "Zbieramy Razem" oraz przyjaciele z Wejherowa, którzy podjęli się zorganizowania koncertu. Dochód z biletów ma być przeznaczony na jej leczenie. Wszyscy oni mają pewność, że znaleźli drogę, dzięki której uda się uwolnić Patrycję od nowotworu.

Kosztowna terapia jest ostatnią szansą na uratowanie Patrycji. Nie bądźmy obojętni i nie zwlekajmy z pomocą. "Razem możemy sprawić, że przezwycięży walkę z rakiem i będzie się cieszyć wychowywaniem Marcela" – powiedział Piotr Barszczewski, prezes zarządu Fundacji "Zbieramy Razem".

zbieramyrazem.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.