Facebook Google+ Twitter

Razem o przedsiębiorstwach podczas Forum Gospodarczego w Toruniu

Współautorzy: Marta Wróbel

XXI Forum Gospodarcze odbędzie się 3 i 4 marca 2014 r w Toruniu. Jest ono miejscem spotkań gości z kraju i zagranicy. Tematyka Forum, obejmuje analizę najważniejszych wyzwań stojących przed gospodarką w kontekście kryzysu ekonomicznego.

Forum Gospodarcze 2013 / Fot. M. WróbelTegoroczne Forum Gospodarcze odbywa się pod hasłem "Integracja i Współpraca- Mikro, Mała i Średnia Przedsiębiorczość".
Podczas konferencji spotykają się, dyskutują i wymieniają poglądy przedstawiciele Unii Europejskiej, Ambasadorowie, przedstawiciele Rządu, Samorządu, Parlamentu, Nauki i Kultury, Mediów, Polityki oraz Biznesu lokalnego, krajowego i zagranicznego.
Tematyka jednego z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, obejmuje analizę najważniejszych wyzwań stojących przed polską, europejską i światową gospodarką w kontekście kryzysu ekonomicznego oraz procesów integracji i globalizacji. Jest także miejscem spotkań praktyków jak i teoretyków różnych dziedzin, a wspólne rozmowy są źródłem inspiracji.

Gośćmi Kongresu będą Premierzy którzy uczestniczyli w procesie integracji ale także wprowadzali reformy samorządowe. Poza tym mowa będzie o dziesięcioleciu wejścia Polski do NATO oraz Wspólnej Polityce Rolnej i sześćsetleciu współpracy z Turcją.

W dyskusjach i panelach udział wezmą osoby z pierwszych stron gazet, czy też politycy różnych szczebli rządowych a wśród nich m.in. Marek Biernacki ale też wiele byłych istotnych osobowości związanych z reformami jak choćby Jerzy Buzek, Leszek Miler, Józef Oleksy, Michał Boni, Jerzy Stępień. Poza tym politycy i biznesmeni z Polski i całego świata.

- Celem naszego Forum jest przybliżenie spraw międzynarodowych które mają duży wpływ na Polskę i Europę.- zauważa Jacek Janiszewski, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca -Zatem przyjazd gości z Afryki, obu Ameryk i Azji możne po raz kolejny spowodować zbliżenie polityki i biznesu ważnego dla naszego kraju i województwa - podkreśla.

W ciągu dwóch dni Forum odbędzie się wiele paneli, seminariów oraz spotkań informacyjnych. Zakres tematyczny będzie bardzo szeroki i dotyczyć będą one m.in. takich zagadnień jak: energetyka i odnawialne źródła energii, rolnictwo, transport kolejowy, inwestycje infrastrukturalne, rola mediów, bankowość, służba zdrowia, turystyka. Wzorem poprzednich edycji spotkania, wśród tematów Forum nie zabraknie także problematyki społecznej.

Forum Gospodarcze 2013 / Fot. M. WróbelPodczas tegorocznego Forum organizatorzy czyli Stowarzyszenie Integracja i Współpraca chcą wykorzystać infrastrukturę Torunia. Taka formuła organizacyjna pozwoli by Forum stało się jedynym w Europie a być może nawet na świecie spotkaniem biznesowym i kulturalnym, które stanie się Kiermaszem Gospodarczym. Dlatego też dyskusje będą odbywać się w salach Ratusza, Dworu Artusa, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego i innych obiektach atrakcyjnych i bliskich Rynkowi Staromiejskiemu.

Wszyscy chętni mogą jeszcze zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na stronie Forum Gospodarczego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.