Facebook Google+ Twitter

Razem przeciw dyskryminacji i nienawiści

Były hymny Czeczenii, Polski. Część artystyczna i zawody sportowe. Sport jednoczy. Dla burmistrza Łukowa jednak najważniejsze było, kto wygra dzisiejszy mecz.

 / Fot. Jerzy Kirzyński / Fot. Jerzy Kirzyński / Fot. Jerzy Kirzyński / Fot. Jerzy KirzyńskiPiłkarze obu drużyn uczą się w tej samej klasie, szkole. Niedawno grali na orliku, teraz wystąpili w szkolnej sali gimnastycznej. Z jednej strony Mateusz i jego drużyna. Z drugiej Asłan,Sed, Eli, Ashab, Halid…

Byli też przedstawiciele Stowarzyszenia „ Dla Ziemi” współpracującego z łukowską szkołą podstawową do której uczęszczają dzieci czeczeńskich uchodźców oraz Stowarzyszenia „ Nigdy Więcej”, otwartego na współpracę z tymi, którzy nie akceptują ksenofobii i neofaszyzmu.

Sprzeciwiają się dyskryminacji w różnych obszarach życia społecznego. Promują wielokulturowość i szacunek dla odmienności.

Zawodnicy dopingowani przez licznie przybyłych kibiców przeprowadzili dziesiątki składnych akcji, oddali setki strzałów na bramki. Padło wiele goli.

Dobra, sportowa zabawa.

Kilka osób z którymi rozmawiałem uznało jednak, że kiedy na zakończenie oficjalnego wystąpienia burmistrz zapytał kto wygra ten mecz i usłyszał, że Polska - magia uczniowskiego, towarzyskiego, mikołajkowego meczu uleciała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.