Facebook Google+ Twitter

Razem przeciwko korporacyjnej globalizacji!

26 czerwca w Kielcach powołano komitet założycielski Polskiego Forum Społecznego. Jego celem jest przeciwstawienie się gospodarce neoliberalnej, dominacji kapitału w życiu społeczeństw oraz wszelkim formom imperializmu.

Spotkanie założycielskie Polskiego Forum Społecznego / Fot. Marek SzolcPodobne krajowe fora społeczne powstały wcześniej w innych krajach. Mają one być odpowiedzią społeczeństwa obywatelskiego na tragiczne skutki dominacji ideologii neoliberalnej, która to doprowadziła do tego dramatycznego kryzysu finansowego i gospodarczego. W deklaracji założycielskiej Polskiego Forum Społecznego możemy przeczytać: Polskie Forum Społeczne jest organizacją otwartą na
wszystkie inne organizacje oraz osoby prywatne, które respektują jej cele.

Wcześniejsze próby założenia tej organizacji okazały się niemożliwe ze względu na próbę wykorzystania i zdominowania jej przez partie polityczne. Pisałem o tym w 1995 roku na łamach "Wolnego Związkowca" Teraz jest jednak szansa, że ta inicjatywa przyniesie wreszcie upragnione owoce. Budujmy więc inny - to znaczy bardziej ludzki świat, zaczynając od budowania innej Polski. Dlatego też należy bezwzględnie przeciwstawić się neoliberalnej ideologii, według której zysk jest ważniejszy od człowieka. Na uspołecznienie kosztów i prywatyzację zysków nie może być naszej zgody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.