Facebook Google+ Twitter

Razem przeciwko rakowi piersi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-10-03 13:55

Marsz Różowej Wstążki odbędzie się w Warszawie 11 października. Organizatorami są Wielka Kampania Życia Avon Kontra Rak Piersi oraz Stowarzyszenie Amazonki Warszawa Centrum. Tegoroczny jubileuszowy Marsz objęła patronatem honorowym Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zdjęcia z zeszłorocznego marszu / Fot. materiały prasoweMarsz Różowej Wstążki organizowany jest w Polsce od 10 lat. Jest imprezą stanowiącą istotny punkt działań Wielkiej Kampanii Życia Avon Kontra Rak Piersi oraz Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum, których celem jest zwrócenie uwagi na problematykę raka piersi oraz jego profilaktykę.

Akcja ma na celu popularyzowanie wiedzy o raku piersi, solidaryzowanie się ze wszystkimi chorymi na ten nowotwór i zachęcanie kobiet do korzystania z badań profilaktycznych. Podczas Marszu każda kobieta ma możliwość skorzystania z dofinansowanych badań zorganizowanych na miejscu. Warunkiem będzie jedynie zakupienie za symboliczną kwotę jednego z produktów z różową wstążką.

Marsz tradycyjnie rozpocznie się ok. 12.00 na rogu ulic Chmielnej i Nowego Światu, przejdzie przez Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście, aby zakończyć się u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Królewskiej. Tam zostaną ustawione namioty, w których odbywać się będą badania. Imprezie towarzyszyć będą inne atrakcje: występy artystyczne, rozmowy ze specjalistami, na zakończenie imprezy odbędzie się koncert Eweliny Flinty oraz Łukasza Zagrobelnego.

Równocześnie w okresie od września do października odbędą się marsze lokalne w 14 miastach Polski: Gdańsku, Toruniu, Szczecinie, Koninie, Zielonej Górze, Łodzi, Oławie, Białymstoku, Lublinie, Tarnowskich Górach, Rybniku, Nowym Sączu, Ostrołęce i Rzeszowie.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a w Kielcach tylko wiatr... jak to w kieleckiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle miast, a nie ma Wrocławia :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.