Facebook Google+ Twitter

Razem w służbie krwi

W Polsce działa wiele lokalnych klubów Honorowych Dawców Krwi. Jednakże tylko jeden zrzesza krwiodawców z całego kraju.

Logo IKHDK / Fot. Krzysztof KuźmińskiInternetowy Klub Honorowych Dawców Krwi http://www.ikhdk.pl powstał po to, aby propagować honorowe oddawanie krwi i jej składników wśród Polaków, a w szczególności wśród młodzieży, wykorzystując do tego celu medium, które dociera do bardzo wielu młodych ludzi - internet.

Wszyscy czynni krwiodawcy zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak ważne są systematyczne donacje krwi, dlatego poprzez klubowe akcje i działania chcą - kultywować krwiodawstwo oraz transplantologię - powiedział mi Hubert Adamek, który jest jednym z koordynatorów klubu.

IKHDK reklamował się w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce oraz w sieci. Akcja reklamowa okazała się bardzo skuteczna. Wielu krwiodawców postanowiło się do niego zapisać. - Ja, tak jak i mój brat chodzę regularnie oddawać krew. Któregoś dnia on poszedł i przeczytał na plakacie informacje odnośnie tego klubu, wziął dwa formularze, a ja szybko się zapisałam - powiedziała mi Ania, która jest jedną z wielu klubowiczek.

Członkowie IKHDK mogą się kontaktować i wymieniać uwagami, pomysłami oraz spostrzeżeniami poprzez stronę internetową. Aktywność klubowiczów nie ogranicza się bynajmniej tylko do działań wirtualnych. Bardzo dużą rolę odgrywają kontakty rzeczywiste podczas różnego rodzaju spotkań krwiodawców czy też klubowych akcji poboru krwi - ostatnia miała miejsce 04 listopada w Sulejowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.