Facebook Google+ Twitter

Rażenie prądem najlepszym lekiem na uzależnienie od Facebooka? [Wideo]

Dwóch studentów opracowało specjalny mechanizm, który ma skutecznie zniechęcić nas do zbyt częstego korzystania z Facebooka. Sposób jest podobno skuteczny, ale... bolesny.

 / Fot. YouTube/screenRobert R. Morris i Daniel McDuff zwrócili uwagę na to, że użytkownicy Facebooka spędzają w serwisie średnio 400 minut miesięcznie. Oni sami korzystali z portalu znacznie częściej. Postanowili więc opracować narzędzie, które pozwoli nam walczyć z uzależnieniem i poświęcać więcej czasu na bardziej rozwijające czynności.

Czytaj też: Facebook pogarsza nastrój. Naukowcy to udowodnili!

Studenci stworzyli specjalną podstawkę do klawiatury Pavlov Poke, którą podłącza się do komputera kablem USB. Uruchomiony specjalny skrypt śledzi, jakie strony przeglądamy w internecie. Za każdym razem, gdy odwiedzimy "zakazany" serwis, w tym przypadku Facebooka, podstawka porazi nas prądem.

Twórcy urządzenia zapewniają, że jest ono całkowicie bezpieczne i ma w zabawny sposób pokazać, jak możemy walczyć z naszymi internetowymi przyzwyczajeniami.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Byli też tacy co stosowali podobne metody do leczenia homoseksualizmu! Dziś już wiadomo, że to normalka a nie choroba ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palacza papierosów to nie zbawi, ale takich, którzy wciąż naciskają na zielony guzik (albo czerwony), to może oduczyć myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.