Facebook Google+ Twitter

Rażenie prądem najlepszym lekiem na uzależnienie od Facebooka? [Wideo]

Dwóch studentów opracowało specjalny mechanizm, który ma skutecznie zniechęcić nas do zbyt częstego korzystania z Facebooka. Sposób jest podobno skuteczny, ale... bolesny.

 / Fot. YouTube/screenRobert R. Morris i Daniel McDuff zwrócili uwagę na to, że użytkownicy Facebooka spędzają w serwisie średnio 400 minut miesięcznie. Oni sami korzystali z portalu znacznie częściej. Postanowili więc opracować narzędzie, które pozwoli nam walczyć z uzależnieniem i poświęcać więcej czasu na bardziej rozwijające czynności.

Czytaj też: Facebook pogarsza nastrój. Naukowcy to udowodnili!

Studenci stworzyli specjalną podstawkę do klawiatury Pavlov Poke, którą podłącza się do komputera kablem USB. Uruchomiony specjalny skrypt śledzi, jakie strony przeglądamy w internecie. Za każdym razem, gdy odwiedzimy "zakazany" serwis, w tym przypadku Facebooka, podstawka porazi nas prądem.

Twórcy urządzenia zapewniają, że jest ono całkowicie bezpieczne i ma w zabawny sposób pokazać, jak możemy walczyć z naszymi internetowymi przyzwyczajeniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Byli też tacy co stosowali podobne metody do leczenia homoseksualizmu! Dziś już wiadomo, że to normalka a nie choroba ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palacza papierosów to nie zbawi, ale takich, którzy wciąż naciskają na zielony guzik (albo czerwony), to może oduczyć myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.