Facebook Google+ Twitter

RCB: W Polsce prądu nie ma około 19 tysięcy odbiorców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 20:29

Najtrudniejsza jest sytuacja w małopolskich powiatach - olkuskim, miechowskim i krakowskim. Z danych zebranych do godziny 18.00 wynika, że w Małopolsce prądu nie ma prawie 16, 5 tysiąca odbiorców. Na Śląsku liczba gospodarstw bez energii elektrycznej wzrosła do 1280.

Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak powiedziała, że pogoda nie ułatwia pracy strażakom i energetykom. W niektórych miejscach naprawiają awarię, mieszkańcy mają prąd przez 2-3 godziny, a potem drzewa znowu łamią słupy i prądu znów nie ma - wyjaśniała.

W okolicach Krakowa pracuje 116 grup energetycznych, 181 strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz 56 żołnierzy. Dostarczająca prąd w regionie firma ENION przygotowała podnośniki mechaniczne, które pozwolą na ponowne postawienie przewróconych słupów energetycznych.

Wojewoda małopolski przypomina, że osoby, które nie mają prądu mogą sie zgłaszać po agregaty prądotwórcze. Agregaty są wypożyczane za pośrednictwem starostów. W dyspozycji wojewody są obecnie 63 takie urządzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.