Facebook Google+ Twitter

Reakcja Szczecin 2016 na mój artykuł

W serwisie Wiadomości24.pl opublikowałem artykuł "ESK 2016. Wykorzystać dorobek niemieckich mieszkańców Szczecina". Od p. Marcina Nieweglowskiego, głównego specjalisty ds. komunikacji społecznej Szczecin 2016, otrzymałem mailową odpowiedź na mój materiał, którą publikuję poniżej.

Mój artykuł można przeczytać tu: link

Panie Wincenty,

oczywiście ma Pan w 100 proc. rację, że należy wykorzystywać złożoną historię Szczecina, że należy wykorzystywać trans graniczny charakter naszego miasta. Ten element będzie bardzo ważny w aplikacji, którą złożymy komisji oceniającej miasta kandydujące.

Dlatego coraz szerzej współpracujemy z niemieckimi miastami. Wie Pan, że Rada Miejska Miasta Greisfald podjęła uchwalę o wspieraniu Szczecina o tytuł ESK? Że wszyscy prezydenci Euroregionu zadeklarowali swoje poparcie dla Szczecina o tytuł ESK? Właśnie intensyfikujemy swoje prace w celu zacieśnienia współpracy z berlińską dzielnicą Kreuzberg.

Powiem Panu jeszcze coś więcej. W Szczecinie może Pan odnaleźć elementy charakterystyczne nie tylko dla Berlina czy Paryża, ale także dla Petersburga, Monachium, Nowego Jorku, Glasgow czy San Francisco. I wszystko to zamierzamy wykorzystać w napisaniu aplikacji, bo to jest naszym priorytetem. Fajerwerki powoli zaczną strzelać już od marca.

Panie Wincenty, w nawiązaniu do tego, co Pan ostatnio napisał na Wiadomościach24.pl o tym, że Szczecin powinien wykorzystywać wielonarodowy charakter swojej historii, śpieszę Pana poinformować o przedsięwzięciu, które idzie w tę stronę.

W najbliższy czwartek, tj. 25 lutego, organizujemy w Willi Lentza spotkanie odnośnie projektu "Transkultura". W trakcie tego spotkania, ten trans graniczny projekt kulturalny zostanie podsumowany oraz zostanie określona jego przyszłość w ramach Szczecin 2016 jako elementu, który wspomoże Szczecin w staraniach o tytuł ESK 2016.

Pozdrawiam Serdecznie,
Marcin Nieweglowski
Główny specjalista ds. komunikacji społecznej Szczecin 2016


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Choć ja mam względem Szczecina dystansujące nastawienie, powiało optymizmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.