Facebook Google+ Twitter

Reakcje internautów na katastrofę polskiego samolotu

Internet to medium, o którym wiele złego się powiedziało, jednak dzięki niemu w takich chwilach jak tragedia z katastrofą polskiego, rządowego samolotu pomaga ludziom się jednoczyć. Wyrazy współczucia płyną z całego świata.

Kiedy kilka minut po godzinie dziewiątej 10 kwietnia 2010 roku agencje informacyjne przekazywały newsy o katastrofie polskiego, rządowego samolotu nikt nie chciał uwierzyć. Na stronach wielu internetowych serwisów informacyjnych w komentarzach do innych wiadomości zaczęto zadawać pytania: "Czy to prawda?", "Co stało się w Rosji?", "Czy widzicie to co ja?".

Nikt nie był w stanie uwierzyć temu co podawała najpierw telewizja TVN, przerywając swój "program śniadaniowy". Następnie gdy również telewizja Polsat rozpoczęła blok informacyjny niewyobrażalne stało się faktem. Wątpliwość jednak budziło to, że telewizja publiczna: TVP1, TVP2 nie przerwała od razu swojego programu, a puszczała tylko informacje tekstową na dole ekranu.

Już teraz jednak wiemy, że przyszła do naszego kraju najgorsza z możliwych wiadomości. Nikt z pasażerów, łącznie 96 osób nie przeżył. Postanowiłem przyjrzeć się jak prawie jedenaście godzin po tragedii wyglądają największe serwisy internetowe z naszego kraju i z zagranicy.

W miejscu niedostępnym dla żadnego reklamodawcy, Google składa kondolencje Polakom. / Fot. Google.com1. Google.com
- wchodząc na stronę najpopularniejszej wyszukiwarki światowej naszym oczom pod oknem wyszukiwania ukazują się kondolencje "Ku pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar." Jak podaje tvn24.pl frazy "Polska" oraz "Prezydent RP", itp. były w dniu dzisiejszym najczęściej wpisywane w wyszukiwarce na całym świecie.

2. Facebook.com - na tym portalu społecznościowym zrzeszającym miliony osób praktycznie w każdym temacie związanym z Polską, Polakami oraz w wątkach stacji telewizyjnych, radiowych, agencji informacyjnych numerem 1 są dyskusje na temat katastrofy. Oto link do jednego z nich agencji Fox NEWS - http://www.facebook.com/topic.php?uid=15704546335&topic=34411

3. Myspace.com - portal zrzeszający fanów muzyki z całego świata nie pozostaje obok tej tragedii. W nagłówku tej strony, tam gdzie zazwyczaj pojawiają się bannery reklamodawców, które kosztują "duże pieniądze" większość miejsca zajmuje link do księgi kondolencyjnej utworzonej specjalnie na tę okoliczność.

Kondolencje ze zwrotem "President" / Fot. Twitter.com4. Twitter.com - portal reklamujący się hasłem "Share and discover what’s happening right now, anywhere in the world." jest chyba największym miejscem, gdzie możemy ujrzeć ogrom współczucia każdego członka świata. Hasło "Poland" jest numerem 1 we wpisywanych notatkach przez jego użytkowników. Z każdego zakątka świata, od Australii, przez Azję, Afrykę, Azję, obie Ameryki dobiegają kondolencje od ludzi bez różnicy jaką klasę, rasę, religię oni reprezentują. Każde odświeżenie strony daje inne wyniki, co chwilę pojawiają się nowe wpisy, opóźnienia wynikają najprawdopodobniej z obciążenia serwerów strony.

5. Serwisy informacyjne np. CNN, BBC, China.org.cn, itp. jako najważniejszą informację dnia podają wypadek polskiego, rządowego samolotu.

6. Blip.pl - polski odpowiednik twitter.com, widać zwiększoną aktywność. Szkoda jednak, że bardzo dużo wpisów użytkowników dotyczy zupełnie błahych rzeczy, niektórzy wręcz naśmiewają się z tragedii. Współczują jedynie sobie, bo pewnie ich impreza zapowiedziana na przyszły tydzień zostanie odwołana. Brak słów i hańba, że tacy ludzie mają dowody osobiste, w których pod tytułem obywatelstwo widnieje napis "polskie".

Ludzie dodają setki oznak "zdjęć żałoby" na naszą-klasę / Fot. Nasza-klasa.pl7. Nasza-klasa.pl - największy portal zrzeszający internautów w Polsce. Widać, że zdecydowana część docenia rozmiar tragedii jaki przyniosła ta katastrofa. Są oczywiście też tacy, jak na blip.pl, którzy wolą zamiast kokardy żałobnej lub innych emblematów żałoby wstawić swoje zdjęcie z sesji, urlopu lub przyjęcia. Brak słów na nich, bo widać tu, że komputer im również odebrał im zdolność logicznego myślenia.

8. Inne serwisy informacyjne, urzędowe, księgi kondolencyjne np na serwisie wiadomosci24.pl

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Przy takiej tragedii która jest opisana powyżej i jest opisane o innych osobach które się nie wypowiadały odpowiednio jak na ten czas a wy nie macie nic lepszego do roboty tylko się kłócić kto co i jak napisał Przemek K nie chciał nikogo urazić tylko zwrócić uwagę na te osoby które są nie dojrzałymi bezdusznymi osobami uwięzionymi we własnym świecie gdzie nie ma współczucia nawet jeżeli się kogoś nie lubiło powinno się jakoś poczuć do tego że Lech Kaczyński był naszym prezydentem i nikt kto czuje się polakiem nie powinien naśmiewać się z takiej tragedii nawet jeżeli by nie chodziło o prezydenta. A jeżeli Przemek P poczułeś się urażony to PK cię przeprosił i innych którzy mogli się tak poczuć. Po sprawie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy otworzyłem Blipa i główną stronę to przeraziło mnie kilka wpisów wymienianych z najnowszych. To według mnie jest konkret, a nie brak profesjonalizmu. Nie będę wdawał się w dyskusję, chciałeś uzasadnienia to podałem. Jeśli czujesz się poszkodowany generalizacją to Przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@PK: więc skoro nie masz konkretów, to nie używaj tego jako argumentacji. To nieprofesjonalne.

Poza tym, dlaczego oskarżasz całą społeczność, skoro tak naprawdę jest za to odpowiedzialna jedna czarna owca. Wiem o jednym przypadku (kontrowersyjny bloger, dość znany), ale to nie powód, aby od razu szufladkować wszystkich użytkowników.

Albo profesjonalizm, albo pogoń za sensacją; wnioski wyciągnij sam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemku, Nasza-klasa dodała na śledziu link na który klikasz i zapalasz znicz dla ofiar katastrofy, wszyscy moi znajomi z całego świata wklejają udostępnione plakaty na temat tragedii, w wielu portalach jest tak samo ale zawsze się znajdzie osoba, która ma wszystko głęboko w swoim poważaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam prawdziwych Polaków, użytkowników serwisu Blip.pl, artykuł nie miał na celu generalizowanie wszystkich użytkowników tego serwisu, a tylko na pokazaniu reakcji internautów. Wyjątki jakie ukazałem zdarzały się na blipie, najgorszy był komentarz przytoczony powyżej. Chciałem dostrzec tylko to, że zdarzają się "nieludzie', którzy nawet w obliczu takiej tragedii nie rozumieją czym jest Polska, nie tylko kawałkiem ziemi w pewnych granicach administracyjnych, a głównie 38 milonami Polaków. Płatnych prezentów na serwisie Nasza-klasa czy też złych postów, o których napisała mi Pani Dobrosława na PW nie zauważyłem, za co przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem w stanie konkretnych podać, bo zmieniają się one z minuty na minutę. Zresztą nie chciałem ich podawać konkretnie, bo chyba nie o to chodzi, żeby wymieniać kogoś z loginu. Wpisów tego typu nie było wiele, jednak zdarzały się, dane były z godziny 20. Najgorszy wpis który mnie dotknął był użytkownika na literę B, krótki login, który to wpisał coś takiego: "O ja. To jak się ubieram na czarno, to teraz będę musiał coś białego dla wyjątku założyć". To jest przykre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Możesz wytłumaczyć, czym popierasz takie stwierdzenia jak "Współczują jedynie sobie, bo pewnie ich impreza zapowiedziana na przyszły tydzień zostanie odwołana."?

Jakoś dzisiaj sporo na Blipie siedziałem i praktycznie nie widziałem tego typu wpisów. Masz jakieś uzasadnienia? Może linki do konkretnych wpisów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.