Facebook Google+ Twitter

Reakcje po liście Ziobry do Kaczyńskiego. "Czuję z nim braterską więź"

List Zbigniewa Ziobry do Jarosława Kaczyńskiego wywołał polityczną burzę. Apel opublikowany w poniedziałkowy wieczór skupił uwagę mediów, w których ochoczo komentowano przyczyny i możliwe konsekwencje publikacji listu. Oto kilka wypowiedzi.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellAdam Hofman (PiS): "Taka działalność powinna się skończyć. Jak się skończy, zależy od Zbigniewa Ziobro i Jacka Kurskiego. Efekt jest taki, że we wszystkich mediach, znów musimy zajmować się PiS. Ta rozmowa przez media obniża jedność. Jeśli Ziobro nie zaprzestanie, będzie musiał odejść."

Ryszard Czarnecki (PiS): "Takie memoriały należy przedstawiać na posiedzeniach władz partii. To jest sytuacja, w której funduje się to, że 15 dzień z rządu media zamiast recenzować rząd, kryzys czy wycinanie Schetynę przez Tuska, zajmują się opozycją."

Paweł Poncyljusz (PJN): "Czuję braterską więź ze Zbigniewem Ziobro (...) Kaczyński zawiesi go, a ten będzie kruszał, jak zając na haczyku za oknem przed świętami. Dzięki temu opadnie cała temperatura konfliktu. A za dwa, trzy miesiące usunięcie Ziobry nie będzie stanowiło większego wydarzenia."

Paweł Zalewski (PO): "Zbigniew Ziobro został wmanewrowany w tę sytuację. Został przyparty do muru. Rozumiem, że jest dziś on wycinany przez osoby, które zastąpiły Michała Kamińskiego (były twórca kampanii PiS - przyp. red.). Ci, którzy stoją dziś za Jarosławem Kaczyńskim to grono młodych, bezideowych osób, które pełnią funkcję spin doktorów. Kiedyś to był właśnie Kamiński."

Wojciech Olejniczak (SLD): "Dziwię się że prezesi partii piszą do siebie listy, to coś więcej niż manifestacja, to oznacza rozstanie się Ziobry z Kaczyńskim, Ziobro gra na to, żeby być z partii wyrzuconym."

Jacek Kurski (PiS): "Zbigniew Ziobro jako człowiek, który jako jedyny w PiS wygrywał indywidualnie zawsze z PO - nawet wtedy, gdy dołowaliśmy w wyborach - ma największy mandat polityczny do tego, żeby wskazywać partii kierunki naprawy i samodoskonalenia."

Jarosław Sellin (PiS): "Ziobro jest cennym politykiem prawicy, zasłużonym, dobrze by było, żebyśmy mogli pracować razem nadal, ale kto próbuje przywództwo Kaczyńskiego podważyć, ten nie znajdzie zrozumienia w elektoracie prawicowym."

Stefan Niesiołowski (PO): "Prawdopodobnie Ziobrze chodzi o poszerzenie swoich wpływów w partii. Kontynuacja takich działań doprowadzi do rozłamu w PiS."

Również komentatorzy oceniają list Ziobry:

Prof. Jadwiga Staniszkis (socjolog)
: "To nie jest ostry list. Ziobro nie chce wychodzić z PiS. Tacy ludzie jak on, kojarzeni walką z korupcją, dynamiczni, są w PiS potrzebni."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

mark
 • mark
 • 04.11.2011 04:36

`


internauta ma rację?-"W wyborach parlamentarnych 2011 w Krakowie startował z PiS Duda, Terlecki, Szydło i sobie swobodnie poradzili bez Zbysia.Nie przesadzajmy więc o jego niezbędności. Trzeba jednak wykreować nowe struktury związane z PiS
odwołujace się do ludzi i instytucji nauki, związków katolickich, solidarnościowych, niepodległościowych, organizacji prawicowych itd. Bo struktury biur poselskich i zarządów okręgów sterowane przez miernych posłów są mało innowacyjne , bez braku pomysłu na pozyskiwanie zwolenników partii bo dzisiaj praktycznie nikt nie chce być etatowym członkiem tradycyjnej, dowolnej partii, a zwłaszcza opozycyjnej, nie "dajacej" stanowisk w spółkach skarbu państwa, w radach nadzorchych itp.
Skoro grupa Ziobry twardo stawia problem przejęcia władzy / bo pisanie statutu wg. swojego modelu jakby nie wiedzieli od lat w jakiej strukturze działają to nic innego jak wola rozwalenia partii od wewnątrz / jestem za tym, aby ludzie PiS wywalili ich , czy zawiesili w prawach członka, tak jak to robi sie w cywilizowanych strukturach. Kochani, ziobrzyści, twórzcie swoją partię. Juz w tej kampanii widziałem,że w PiS na listach w regionach są dziwni ludzie z zewnątrz, nie związani z terenem, regionem. Glośno było o Kępie, która za wszelka cene chciała byc w okregu swietokrzyskim, pomimo,że nikt tam jej nie chciał ze struktur PiS. Ot, zagranie jak z Kluzik. Kto ją tam wpychał? A święczkowski? Podobnie. To były gry ziobrystów. Centrum tego nie widziało?
Już wówczas Prezes i Poreba powinni podjąć stosowne działania. Niestety i teraz macie pasztet nie do strawienia. Oczywiscie to samo dzieje sie w SLD,PO
PSL. Walki starych z nową generacją żądną władzy. Pytanie, nas obywateli jest takie: czy zmiany mają nam służyć czy tylko waszym rozgrywkom? My oczekujemy realnego udziału i infornacji czemu zmiany mają służyć. Lakoniczne komunikaty, niby w trosce o wyborców tak Tuska w odniesieniu do eliminacji Schetyny, Kaczyńskiego czy Ziobry do wzajemnego starcia itd. niczemu nie służą."

Komentarz został ukrytyrozwiń
xx
 • xx
 • 04.11.2011 03:28

`


Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:16

`ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
psiajucha
 • psiajucha
 • 01.11.2011 20:25

Wart Kaczynski Ziobra i Ziobro Kaczynskiego.Czym predzaj zapomnimy te nazwiska tym lepiej,moze powstanie wtedy nonmalna opozycja dla PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek
 • jacek
 • 01.11.2011 17:33

jak najszybciej wyrzucic z pis polamancow politycznych typu ziobro,kurski michal kaminski,dera i inni.pomylili si bo liczyli na wiecej aby utworzyc koalicje z po.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 01.11.2011 16:24

wystarczy spojrzeć na błaszczaka i taki nieuzytek bedzie mówił Ziobrze co przewyższa go o 5 klas co ma robić albo napompowany hofman ekspert od zdziczałych chłopów a ja powiem wam Ziobro to jest Ktoś

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek Pisowiak
 • Janek Pisowiak
 • 01.11.2011 11:13

po treści listu widać,że Ziobro nie jest wielkim stylistą, a raczej przecietniakiem, ale facet ma dobre zamiary i chce dla dobra swojej partii coż zmienić,poprawić,bo widać jak na dłoni,że w PIS-ie nie dzieje się dobrze,że jego członkowie się rozleniwili i z tym jest im dobrze.Tam trzeba wpuścić szczupaka,który rozrusza to towarzystwo wzajemnej adoracji.Tego chce Ziobro,ale usłużni dziennikarze jak zwykle na własny użytek przekręcili zamiary Ziobry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
111
 • 111
 • 01.11.2011 09:33

to jest sŁowo oparte na teze że tępaki.Ktoś robi jaja .
CZY KACZYŃSKI RZĄDZI BRUKOWCAMI.
CO ZIOBRO Z KACZYŃSKIM MAJĄ TO NIE POWINNO SIĘ JAK MAłPY POTARZAĆ.
TO JEST CHYBA ZAGRYWKA PARTI RZĄDOWEJ.
WSTYD I HAŃBA ŻEBY BIERNI DZIENIKARZE RZĄDOWI ROZPĘTYWALI LISTY KTÓRE NIE NALEŻĄ DO NICH
ZA CZASÓW MILERA TO BY DAWNO DO SĄDU POSZLI

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 01.11.2011 08:46

Ziobro, tak jak Poncyliusz, już niedługo będzie na lodzie. Należy mu się to jak psu zupa.Nikt z wyborców PIS nie zagłosuje na partię w której JAROSŁAW nie będzie prezesem-zrozumcie to tępaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.