Facebook Google+ Twitter

Reakcje rosyjskiej prasy na wizytę Cheneya w Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-06 16:35

Rosyjskie media zwracają uwagę na trudny charakter podróży amerykańskiego wiceprezydenta do Azerbejdżanu, Gruzji i na Ukrainę. Gazety piszą, że Dick Cheney był serdecznie witany w Tbilisi, gdzie przywiózł zapowiedź udzielenia przez Waszyngton pomocy finansowej Gruzji w wysokości jednego miliarda dolarów.

Dziennik „Komsomolskaja Prawda" pisze, że Dick Cheney miał trudniejsze rozmowy w Baku. Prezydent Azerbejdżanu nie zgodził się na budowę gazociągu Nabucco, który omijałby Rosję. Gazeta twierdzi, że po wojnie gruzińsko-rosyjskiej przywódcy poradzieckich republik zaczęli zastanawiać się, „czym może zakończyć się bezgraniczna przyjaźń z neokonserwatystami ze Stanów Zjednoczonych".

Rosyjska gazeta zwraca uwagę, że wiceprezydentowi Stanów Zjednoczonych w trakcie wizyty w Kijowie nie udało się pogodzić prezydenta i premiera Ukrainy - partnerów pomarańczowej rewolucji. „Komsomolskaja Prawda" informuje jednocześnie, że Dick Cheney podziękował Ukrainie za poparcie okazane Gruzji i zapewnił, że „drzwi NATO pozostają dla Ukrainy otwarte".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.