Facebook Google+ Twitter

Reaktywacja Ośrodka EFS w Bydgoszczy

Istniejący od 2005 roku regionalny Ośrodek EFS w Bydgoszczy, pośredniczący w rozdzielaniu środków Unii Europejskiej powrócił po dłuższej przerwie, spowodowanej reorganizacją sieci.

źródło: http://bydgoszcz.roefs.pl / Fot. Logo EFS Bydgoszcz Ośrodek mieści się przy Polskim Towarzystwie Ekonomicznym w Bydgoszczy od 3 lat. Początkowo nadzorował go PARP jednakże od jesieni br. przejął nad nim kontrolę Urząd Marszałkowski w Toruniu. Zakres działalności ośrodka obejmuje nie tylko miasto Bydgoszcz ale i okoliczne powiaty, m.in. nakielski, bydgoski czy tucholski oraz od jesieni tego roku inowrocławski i mogileński.

Tuż po wznowieniu działalności ośrodek zapowiada zorganizowanie szeregu szkoleń. Pierwsze, 3-dniowe pt. „Akademia kierownika projektu” planowane jest na 26 listopada br. Na kolejne zajęcia związane z ewaluacją, sprawozdawczością, promocją projektów i wieloma innymi tematami poczekać trzeba do pierwszych dni grudnia. Ośrodek planuje również przygotowanie w najbliższym czasie spotkań seminaryjnych związanych tematyką z ideami EFS, priorytetowymi zakresami działania a także pomocą instytucjom w obszarze planowania i projektowania i pozyskiwania dotacji dla swej działalności.

10 grudnia w budynku Opery Nova w Bydgoszczy odbędzie się konferencja z udziałem przedstawicieli wielu instytucji z regionu, które już korzystają ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecni na konferencji będą m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Każdy zainteresowany pomocą Europejskiego Funduszu Społecznego przyjmowany jest w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Domu Ekonomisty przy ul. Długiej 34, czynnym w dni robocze od godziny 8 do 16. EFS gwarantuje fachowe doradztwo w zakresie nie tylko szkoleń ale i pisania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki od podstaw, realizacji pomysłów czy przygotowaniu wniosków pod okiem doradcy.

Strona internetowa EFS w Bydgoszczy: www.bydgoszcz.roefs.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.