Real goni Barcelonę. Zwyciężył z drużyną Hercules CF

Real Madryt pokonał w 28. kolejce Primiera Division Hercules CF 2:0 (1:0).

Karim Benzema / Fot. Alejandro Ramos, C.C. 2.0W 28. kolejce Primiera Divison Real Madryt pokonał 2:0 (1:0) walczący o utrzymanie Hercules CF. Obie bramki dla zespołu Królewskich zdobył, powracający do świetnej formy Karim Benzema.

Od samego początku po grze Realu Madryt można było zauważyć, iż zawodnicy chcą to spotkanie wygrać, jak najmniejszym nakładem sił. Mimo tego gospodarze byli zespołem dominującym na boisku. Pierwszą bramkę "Los Blancos" zdobyli po akcji Ozila i Arbeloi. Hiszpan dograł piłkę do ustawionego na siódmym metrze Benzemy, a ten tylko dopełnił formalności. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Od początku drugiej części gry Real ostro ruszył na bramkę przeciwnika. Dzięki temu w 56. minucie po raz drugi gola strzelił Karim Benzema ustalając wynik meczu.

Real Madryt bez problemów pokonał 18. drużynę hiszpańskiej ekstraklasy i stara się odrobić straty do FC Barcelony (mecz w niedzielę 13 marca z Sevillą). Już w najbliższą środę Królewscy zmierzą się w rewanżu 1/8 Ligi Mistrzów z Olympique Lyon.

Real Madryt - Hércules CF 2:0 (1:0)
Bramki: Benzema 24 i 56 min.

Drużyny wystąpiły w składach:

Real Madryt: Casillas; Arbeloa, Sergio Ramos, Albiol, Marcelo; Lass, Granero (Xabi Alonso, 68'); Di María (Khedira, 58'), Özil (Canales, 80'); Benzema, Adebayor

Hércules CF: Calatayud; Juanra, Abraham Paz, Pamarot, Pulhac; Farinós, Abel Aguilar; Kiko, Tiago (Sendoa, 66'), Thomert (Valdez, 66'), Portillo (Cristian, 72')