96480 miejsce

Real lepszy w starciu gigantów! Manchester odpada z Ligi Mistrzów

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów lepszy okazał się Real Madryt. Manchester kończy swoją przygodę z europejską piłką w tym sezonie. Cristiano Ronaldo wrócił do Manchesteru w pięknym stylu, ku nieszczęściu kibiców United.

Cristiano Ronaldo / Fot. Майоров ВладимирJuż od samego początku było zaskakująco i bardzo emocjonująco. Sir Alex Ferguson posadził na ławce Rooneya i Kagawę, desygnował do gry Rayana Giggsa, dla którego był to 1000 mecz w karierze. Czy zaskoczył Mourinho? Na pewno próbował, jednak wynik wskazuje na to, że Jose przewidział taki scenariusz.

Zaczęło się dynamicznie. Strzały na bramkę z obu stron. Każdy chciał wygrać. Nie ma mowy o defensywnej grze United, jaką piłkarze Fergusona prezentowali na Santiago Bernabeu. W 20. minucie szansę na wybuch euforii na Old Trafford miał Vidić po dośrodkowaniu Giggsa. Przestrzelił, choć nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia asystent sygnalizował spalonego. Obie defensywy spisywały się idealnie. Gra przypominała bardziej grę w piłkę ręczną, akcja za akcją, od jednej bramki do drugiej. Gra z kontry leżała obu drużynom.

Do przerwy emocjonująco i wyrównanie, ale bez bramek. Były strzały na bramkę, nad bramką i obok bramki, jednak nikomu nie udało się objąć prowadzenia. Druga połowa miała rozstrzygnąć, kto awansuje do ćwierćfinału. Wszystko wskazywało na to, że jedna upragniona bramka, da wyczekiwany awans.

Druga połowa podobnie jak pierwsza - dynamiczna i wyrównana. Do 49. minuty, kiedy to Sergio Ramos posłał piłkę do własnej bramki. Real przegrywał. Gdyby udało się strzelił jedną bramkę, byłaby jedynie dogrywka.

Real Madryt złapał wiatr w żagle po 56. minucie, kiedy Nani obejrzał czerwony kartonik za faul na Arbeloi. Sędzia, ku zdziwieniu wszystkich pokazał Portugalczykowi kierunek do szatni zamiast żółtej kartki. Mourinho zaraz po opuszczeniu murawy przez ukaranego piłkarza Manchesteru, zdjął z murawy Arbeloę i desygnował do gry Lukę Modricia. Królewscy zaczęli skuteczny atak na bramkę Manchesteru. Dziesięć minut po wejściu Modrić realizował taktykę Mourinho i strzelił bramkę na wyrównanie. Chwilę potem Ronaldo wyniósł Real na wyżyny, dając prowadzenie 2:1.

Real zamknął United na własnej połowie. Manchester próbował pokonać defensywę gości, jednak bezskutecznie. Nie pomógł Kagawa, nie pomógł Rooney. Manchester pogrążył się w smutku. Historia sprzed dziesięciu lat się powtórzyła. Real wyeliminował United z Ligi Mistrzów po wyniku w dwumeczu 3:2.

Manchester United - Real Madryt 1:2 (0:0)

Ramos 49.(s.) - Modrić (66.), Ronaldo (69.)

Evra, Carrick (żółta), Nani (czerwona 56.) - Arbeloa, Pepe (żółta)

Składy:

ManU: De Gea - Rafael, Evra, Ferdinand, Vidić - Giggs, Carrick, Nani, Cleverley (Rooney 73.), Welbeck (Young 81.) - Van Persie

Real: Diego Lopez - Varane, Ramos, Coentrao, Arbeloa (Modrić 59.) - Khedira, Oezil (Pepe 71.), Xabi Alonso, Di Maria (Kaka 45.), Ronaldo - Higuain