31268 miejsce

Real Madryt - FC Barcelona 1:2. Relacja na żywo w W24.pl [Wideo]

Współautorzy: Mateusz Brzeziński

Pierwsze Gran Derby w 2012 roku za nami. Real Madryt przegrał przed własną publicznością 1:2 z FC Barceloną. 18 stycznia rozegrano 1/4 finału Copa del Rey. Nie brakowało emocji, bramek i spięć.

Sonda

Mecz zakończy się:

/ Fot. EPA/ZIPIWiadomości24.pl ponownie przeprowadziły relację live z hiszpańskich boisk. Tym razem głównymi aktorami widowiska byli piłkarze Realu Madryt oraz FC Barcelony.

Na Santiago Bernabeu rozegrane zostały 217. Gran Derby. Była to także dziewiąta konfrontacja obu ekip na przestrzeni ostatnich 13 miesięcy.

Zobacz pierwszą relację live z Pucharu Króla.

Pierwszy pojedynek w 1/4 finału Pucharu Króla zakończył się zasłużonym zwycięstwem FC Barcelony 2:1. Real Madryt po raz kolejny nie wygrał z odwiecznym rywalem na własnym stadionie, gdy trenerem jest Pep Guardiola.

Radość strzelca pierwszej bramki w meczu - Cristiano Ronaldo. / Fot. EPA/KIKO HUESCAZaczęło się bardzo dobrze dla Królewskich. Rywale wzajemnie badali swoje możliwości, ale w 11. minucie zobaczyliśmy pierwszą akcję w tym meczu - warto dodać akcję bramkową. Benzema, który był na środku boiska, podał do wbiegającego na połowę Barcy Ronaldo. Rozpędzony Portugalczyk wparował w pole karne Blaugrany, minął Pique oraz mocnym strzałem po ziemi pokonał źle ustawionego Pinto. Real objął prowadzenie.

Barcelona wzięła się za odrabianie strat. Próby te kończyły się jednak za każdym razem fiaskiem - Real skutecznie grał w odbiorze piłki, co mogło się podobać. Taki obraz gry utrzymywał się praktycznie do końca pierwszej połowy, co nie znaczy że Barcelona swoich szans nie miała. Próbował m.in. Alexis, który trafił w poprzeczkę oraz Iniesta, często atakujący i schodzący ze skrzydła.

Po przerwie do frontalnych ataków ruszyli ponownie goście. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać - już w 49. minucie do wyrównania doprowadził Puyol. Kapitan Barcy otrzymał podanie od Xaviego. "Tarzan", jak mówią na niego sympatycy Dumy Katalonii, pokonał Casillasa strzałem z tzw. "szczupaka".

Zawodnicy obu ekip próbowali wyprowadzić swoje zespoły na prowadzenie. Przez długi czas żadnej ze stron ta sztuka się nie udawała. Aż do 77. minuty, gdy jak filip z konopi wyłonił się Eric Abidal. Francuz, który przedłuży umowę z Blaugraną, otrzymał podanie od Messiego i lekkim trąceniem wpakował piłkę przy bezradnie interweniującym Casillasie. Po raz drugi zaspała obrona Realu.

Do końca meczu goli już nie było. Barcelona zasłużenie wygrała pierwsze Gran Derby w 2012 roku, a Real może się jedynie cieszyć że nie skończył meczu w dziesiątkę - gdyby sędzia dostrzegł wszystkie przewinienia Pepe, Portugalczyk mógłby opuścić murawę po interwencji Muniza Fernandeza, a nie Mourinho. Pepe jasno określili komentatorzy - piłkarski idiota.

Rewanż już za tydzień - Barcelona dzięki wygranej 2:1 na wyjeździe, znacznie zwiększyła sobie szanse na awans i wyeliminowanie triumfatora poprzedniej edycji Copa del Rey.