Real Madryt gromi w lidze. Ronaldo dominuje

Real Madryt pokonał na wyjeździe Seville FC 6:2 (3:0) w meczu 35. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Cristiano Ronaldo / Fot. Jan S0L0, C.C. 2.0W meczu 35. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt rozgromił na wyjeździe Seville FC 6:2 (3:0). Cztery trafienia dla Królewskich zaliczył Cristiano Ronaldo.

Nikt nie spodziewał się, że spotkanie z Sevillą będzie tak łatwą potyczką dla Królewskich. Do 21. minuty meczu gospodarze radzili sobie nieźle, jednak wtedy właśnie wielkie strzelanie rozpoczął Ramos. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyli Ronaldo oraz Kaka. Po pierwszej części gry Real prowadził z Sevillą 3:0.

Szesnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę dla gospodarzy zdobył Negredo. Wśród kibiców obudziła się jeszcze nadzieja na korzystny wynik w tym spotkaniu. Wszystkie plany zniweczył jednak Cristiano Ronaldo. Na przestrzeni dziesięciu minut pokonał on bramkarza Sevilli trzykrotnie i wyprowadził swój zespół na pięciobramkową przewagę. W 84. minucie rozmiar porażki zmniejszył po raz drugi Negredo i swoim golem ustalił wynik meczu. Sevilla przegrała na własnym stadionie z Realem Madryt 2:6.

Wysoka wygrana nad Sevillą na pewno poprawiła morale w zespole Królewskich. Obecnie mają oni 5 punktów straty do liderującej FC Barcelony, jednak Katalończycy mają jeden mecz rozegrany mniej. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, zatem aby Real zdobył mistrzostwo Hiszpanii musiałby zdarzyć się cud. Piłka nożna nie takie rzeczy w swojej historii jednak widziała.

Sevilla FC - Real Madryt 2:6 (0:3)
Bramki: Negredo (61) i (84) - Ramos (21), Ronaldo (31) (65) (70) (75), Kaka (42)